Türk şoföre tokat atan rüşvetçi Bulgar polis açığa alındı!

Türkiye’de TIR şoförü olarak çalışan Muhsin Kazan (52), Almanya’ya götürdüğü tekstil ürünlerini boşaltıp, ülkeye dönmek için yola çıktı. Para cezasını keseceğini söyleyen Bulgar polisi, rüşvet istedi

Türk şoföre tokat atan rüşvetçi Bulgar polis açığa alındı!

Kazan, Bulgaristan’ın başkenti Sofya yakınlarında otoyolda ilerlerken polisler tarafından hatalı sollama yaptığı gerekçesiyle durduruldu. Muhsin Kazan, aracından inip, polis otosunun yanına gitti. Para cezasını keseceğini söyleyen Bulgar polisi, rüşvet istedi. Polis, rüşvet vermek istemediğini söyleyen Kazan´a tokat attı. O anlar, Kazan´ın kullandığı TIR´ın güvenlik kamerasına yansıdı.

Muhsin Kazan’ın başvurduğu Türkiye’nin Sofya Büyükelçiliği’nin girişimlerinin ardından Bulgaristan Sofya Bölge Savcılığı, basında yer alan haber, görüntüler ve polisin rüşvet isteyip, bedensel zarar verdiği gerekçesiyle polis memuru hakkında soruşturma başlattı.

Savcılık, İçişleri Bakanlığı İç Güvenlik Müdürlüğü’ne, genel nitelikteki suçların olası bileşimi hakkında veri oluşturmak için bir inceleme yapması için yazı gönderdi. Bunun üzerine Sofya Emniyet Müdürlüğü, tokat atan ve yanında bulunan polis memurunu görevden uzaklaştırıp açığa aldı ve haklarında soruşturma başlattı.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2022, 12:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6