banner198

Siber saldırıyla hangi liderin sağlık bilgilerini çaldılar?

Dünya'nın siber alandaki mücadelesinde ne zaman ne olacağı asla bilinmiyor. En son yapılan siber saldırılarla süper gücün tepesindeki sağlık bilgilerini çaldılar.

Siber saldırıyla hangi liderin sağlık bilgilerini çaldılar?

Siber saldırganlar Amerika'nın en büyük şirketlerinden birinin sistemlerine sızdı. Bilgisi ele geçirilenler arasında ABD başkanı Barack Obama ve ailesinde yer aldığı belirtiliyor.
 
Müşterileri arasında ABD Başkanı Barack Obama ve ailesinin de yer aldığı Amerika'nın en büyük ikinci sağlık sigortası şirketi Anthem'in sistemleri hack'lendi, 80 milyon vatandaşın kişisel verileri hacker'ların eline geçti.
 
Ardı ardına gelen siber saldırı haberlerine bir yenisi daha eklendi. Wall Street Journal'ın haberine göre Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük sağlık sigortası şirketlerinden biri olan ve on milyonlarca kişiye hizmet veren bir şirket devasa bir saldırıya maruz kaldı, 80 milyon insanın kişisel verileri ele geçirildi.
 
Anthem adlı ABD'nin ikinci en büyük sağlık sigortası şirketi kimliği bilinmeyen bir hacker ekibi tarafından oldukça ciddi bir saldırıya maruz kalmış. Hatta yapılan açıklamaya göre ortada çok önemli ekonomik saldırı planı var. Şirketin CEO'su Joseph Swedish yaptığı açıklamada, olabildiğine karmaşık ve güçlü bir saldırı yapıldı, diyor.
 
Sigorta şirketi aynı zamanda ilginç ve cesur bir karar alarak saldırıdan bir sonraki gün tüm detayları kamuoyu ile paylaşmış. 80 milyon insanın sigorta numarası, ad ve soyadı ile adres detayları ele geçirilirken, Anthem'e göre medikal ve finansal veriler halen güvende duruyor.
 
Son aylarda artan ve özellikle de Amerika'daki dev isimleri hedef alan bu saldırıların ise Kuzey Kore merkezli olabileceği konuşuluyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2015, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6