Şehitlerimiz için konsolosluklarda taziye defteri açıldı

İstanbul’daki hain terör saldırısı ile ilgili olarak Türkiye’nin dış temsilciliklerinde açılan taziye defterlerinde vatandaşlar da duygularını dile getiriyor.

Şehitlerimiz için konsolosluklarda taziye defteri açıldı
 İstanbul'daki terör saldırısında şehit düşenler için konsolosluklarda açılan taziye defterlerine duygu dolu mesajlar bırakıldı.

Alman siyasiler ve diplomatlar deftere terör saldırısından duydukları üzüntüyü aktarırken, konsolosluklara işlem yaptırmaya gelen Türk vatandaşlarının mesajları ise duygu yüklüydü.

Tuğba Karabulut ve Mehmet Gümür, Köln'de deftere, "Allah yardımcımız olsun. Tüm şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Bizler yaşadıkça bu vatan bölünemeyecek. Her şey vatan için" mesajını bıraktı. Muhammet Kurtoğlu, şehitlere hitaben kaleme aldığı yazısında 'Bizden hakkınızı helal edin' dedi. Köln Büyükşehir Belediye Başkanı Henriette Reker ise, "Terör saldırısının kurbanlarının yakınlarına kalpten taziyelerimi iletirim" yazdı.

Aşağı Saksonya Eyaleti İçişleri Bakanı Boris Pistrorius ise, "Hain terör saldırısını büyük bir üzüntü ve şok ile karşıladık. Türk halkının bu acısını tüm samimiyetimizle en derin duygularla paylaşıyoruz" sözleriyle duygularını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2016, 01:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6