Şehir merkezine uçak düştü: 116 ölü

Endonezya'da Herkül tipi askeri uçağın pilotu teknik arıza nedeniyle acil iniş istedi. Ancak uçak kısa süre sonra binaların üstüne çakıldı. Sağ kurtulan yok

Şehir merkezine uçak düştü: 116 ölü
HABERİN GALERİSİ
Uçaklar neden düşer?

Uçaklar neden düşer?

Endonezya Hava Kuvvetleri'ne ait bir askeri nakliye uçağı kalkışından kısa süre sonra Sumatra Adası'ndaki Kuzey Sumatra eyaletinin başkenti Medan'da şehir merkezine çakıldı.

DÜŞTÜĞÜ YERDE BİRİ ÇOCUK 3 KİŞİ ÖLDÜ 
51 yıldır kullanıldığı öğrenilen C-130 Herkül tipi uçağın biri masaj salonu diğeri otel olan iki binanın üzerine düştüğü korkunç kazada uçaktaki 12'si mürettebat 113 kişi ve yerdeki 3 kişi olmak üzere toplam 116 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. Uçağın düştüğü yerde ölen 3 kişiden birinin çocuk olduğu açıklandı. Görgü tanıkları uçağın düşmesiyle birlikte bir alev topunun oluştuğunu, ardından her yeri duman sardığını aktardı. Uçakta 3 pilot, bir hava navigasyon personeli ve 8 teknisyen de bulunuyordu. Uçağın pilotunun kalkıştan kısa bir süre sonra motorda teknik bir sorun yaşadığını kuleye bildirdiği ve geri dönmek için izin istediği, ancak iniş izni verilmeden uçağın düştüğü ortaya çıktı. 

Sabah

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2015, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6