Salgının hız kesmediği Brezilya'da, Devlet Başkanı Jair Bolsonaro da Kovid-19'a yakalandı!

banner54

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun Kovid-19 testi pozitif çıktı. Testinin pozitif çıktığını açıklayan Bolsonaro, "Şimdilik sadece hafif ateşim var" yorumunda bulundu.

Salgının hız kesmediği Brezilya'da, Devlet Başkanı Jair Bolsonaro da Kovid-19'a yakalandı!

Koronavirüs salgınını hafife almakla eleştirilen Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro Kovid-19 testinin pozitif çıktığını duyurdu. Bolsonaro "Şimdilik sadece hafif ateşim var" ifadelerini kullandı.

Brezilya basınında çıkan habere göre, Bolsonaro, birkaç gündür yüksek ateş ve yorgunluk gibi belirtiler göstermesinin ardından dün yaptırdığı Kovid-19 testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Bolsonaro, sağlığının iyi olduğunu belirtti ve virüsün başkalarına yayılmaması için gerekli önlemleri aldığını söyledi.

Birkaç gündür yüksek ateş ve yorgunluk gibi semptomlar gösteren 65 yaşındaki Devlet Başkanı, dün akşam saatlerinde akciğerlerini kontrol ettirmiş ve iyi olduğunu açıklamıştı.

Ülkenin aşırı sağcı Devlet Başkanı Bolsonaro, Kovid-19'u küçümsemesi ve salgına karşı gerekli önlemleri almaması nedeniyle tepki çekmişti.

Bolsonaro, başlarda Kovid-19'u "küçük bir grip" olarak nitelemiş ve ekonomik tedirginliklerle ülkede salgına karşı önlem alan eyalet valilerini eleştirmişti.

Dünyada ABD'nin ardından salgından en çok etkilenen 211 milyon nüfuslu Brezilya'da, bugüne kadar 65 bin 487 kişinin ölümüne neden olan Kovid-19, 1 milyon 623 bin 284 kişide görüldü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner6