banner114

Paris'te askerlerin üzerine araç sürüldü

banner54

Güvenlik güçlerini alarma geçiren olayda çok sayıda kişinin yaralandığı bildirildi.

Paris'te askerlerin üzerine araç sürüldü
 Fransa'nın başkenti Paris'te terör alarmı verildi. Başkentte lüks  bir araç askerlerin üzerine sürüldü.

2'Sİ AĞIR 8 YARALI

Polis ekipleri kaçan aracın peşine düştü. Olay yerinde 2'si ağır, 8 kişinin yaralandığı belirtilirken, yaralıların 6'sının da asker olduğu belirtildi. Olayın hemen ardından güvenlik güçleri teyakkuza geçti. Askerler olay yerini sararken, polis ekipleri kaçan aracın peşine düştü.

Bu arada başlatılan soruşturma kapsamında çevredeki güvenlik kamera kayıtları polis ve istihbarat ekipleri tarafından toparlanıyor.

OLAY YERİNDEN İLK VİDEO

Olayın hemen ardından ilk video görüntüleri sosyal medya heaplarından paylaşıldı. Görüntüde sağlık ekiplerinin saldırının meydana geldiği alana gelip, yerde yatan askerlere ilk müdahale etme anları görünlüyor.

Paris'te askerlerin üzerine araç sürüldü

ANTİ-TERÖR BİRLİKLERİ HEDEF ALINDI

Aracın hedef alarak üzerine gittiği askerlerin, 2015 Paris terör eylemlerinden sonra kurulan anti-terör birliklerinde görev aldığı, DAEŞ karşıtı yürütülen operasyonlarda bulunduğu iddia edildi.

Paris'te askerlerin üzerine araç sürüldü

"ŞÜPHESİZ BİR TERÖR EYLEMİ"

Olayın hemen ardından açıklama yapan  Levallois-Perret Belediye Başkanı Patrick Balkany "olayın kasıtlı, yani terör eylemi şeklinde gerçekleştiğine yönelik kanaatimiz şüphesiz bir gerçek." açıklamasını yaptı.

Paris'te askerlerin üzerine araç sürüldü

ASKERLER İKİ YILDIR SOKAKLARDA

Fransa daha önce birkaç terör saldırısının hedefi olmuş, bu saldırılarda çok sayıda sivil ile askerler yaşamını yitirmişti.

2015 yılında meydana gelen Paris saldırının ardından OHAL ilan edilmiş, sokaklarda askeri araçlar ve ağır silahlı özel birlikler yer almıştı.

Temmuz 2016'da Nice'de yaşanan terör saldırısında 86 kişi ölmüş. OHAL'in devam ettirilmesi gündeme gelmişti. O tarihten bu yana ülkede 5 kez OHAL uzatılırken, bu saldırının da OHAL'in yeniden uzatılmasına etki etmesi gündemde.

Paris'te askerlerin üzerine araç sürüldü

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2017, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner6