banner114

"Ölümcül virüs alarmı" İsveçli uzmanlarda uyarıyor

Son günlerde endişe veren "Ölümcül Virüs" salgını ile ilgili birçok ülke ünlem almaya hazırlanırken, İsveç basınında da sıkça yer alan Çin'deki ölümcül virüsle ilgili uzmanlar uyarıyor.

"Ölümcül virüs alarmı" İsveçli uzmanlarda uyarıyor

Çin’in doğusundaki Wuhan kentinde geçen ay ortaya çıkan gizemli virüsün etkilediği kişi sayısının, 45 olarak açıklanan resmi vaka sayısından çok daha yüksek olduğu belirtildi.

Tayland’da iki, Japonya’da ise 1 vakaya rastlanırken, İngiliz uzmanlara göre bu sayı 1700’e ulaşmış durumda. Çin’de gizemli virüsün yol açtığı solunum hastalığı yüzünden gerçekleşen ikinci ölümün ardından, ABD havalimanlarının Çin’den gelen yolcuları sağlık taramasından geçirmeye hazırlandığı bildirildi. Dünya Sağlık Örgütü tarafından “2019-nCoV” adı verilen virüse ilk kez Çin’in orta kesimindeki Hubei vilayetinin merkezi Wuhan kentinde rastlanmıştı. Çin’de ay takvimine göre gelecek hafta yeni yıla girilecek ve yeni yılla birlikte başlayacak Bahar Bayramı’nda yaşanacak yoğun seyahat sürecinde salgının yayılmasından endişe ediliyor.

İsveç basınında da son günlerde sıkça yer verilen ölümcül virüsle ilgili Çin'e gidecek olan yolcuların dikkatli olması gerektiği vurgulanıyor. Sağlık uzmanları Çin'den gelecek yolculara karşı dikkatli olunması ve sağlık kontrolünden geçirilmesi gerektiği yönünde uyarıyor.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2020, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6