Öldürülen gurbetçi Türk kızı 5 kişiye hayat verdi

Almanya'da yaşayan Tuğçe Albayrak tacize uğrayan Alman 2 kıza yardım etmek isterken bir sırp genç tarafından vahşide öldürüldü. Yaptığı yardımla Almanya'da kahraman ilan edilen Tuğçe hayatını kaybetti. Ailesinin organlarını bağışlaması Almanya'da 5 kişiye hayat verdi.

Öldürülen gurbetçi Türk kızı 5 kişiye hayat verdi

Almanya’nın Offenbach kentinde tacize uğrayan iki Alman kıza yardım etmek isterken, Sırp bir gencin saldırısıyla hayatını kaybeden Tuğçe Albayrak’ın bağışladığı organlarla beş kişi hayata yeniden tutundu. Tuğçe adına ailesi ve yakınları tarafından açılan Facebook sayfasında paylaşılan bilgiye göre, Tuğçe’nin organları üç kişiyi ölümden kurtarırken, iki kişinin ise sağlığına kavuşmasını sağladı.

Facebook sayfasında paylaşılan mesajda, "Merhaba. Bugün aldığımız güzel bir haber bu sabah yüzümüzü güldürdü. Tuğçe'nin organları hayati tehlikesi olan üç kişiye yaşama şansı verdi. Başka iki hasta ise yeni organlar sayesinde daha uzun bir ömür ve daha iyi bir yaşam kalitesine sahip olacak. Size bu sevindirici haberi vermekten ötürü çok sevinçliyiz. Hepinize güneş altında iyi bir gün diliyoruz” denildi.

Duruşmanın 24 Nisan’da başlaması bekleniyor Bu arada, Tuğçe Albayrak’ın katil zanlısı 18 yaşındaki Sırp genci Sanel M. hakkında, Savcılık tarafından yaralama sonucu ölüme sebep vermekten dava açılmasına karar verilmişti. Hazırlıkları süren davanın kesin olmamakla birlikte 24 Nisan’da açılabileceği belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2015, 22:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6