banner114

Norveçli ırkçı terörist, Kurban Bayramı öncesi camiyi kana bulayacaktı

Norveç'in başkenti Oslo yakınlarındaki Baerum kentindeki bir camide silahlı saldırı yapan kişinin 21 yaşındaki aşırı sağcı Norveçli Philip Manshaus, olduğu iddia edildi.

Norveçli ırkçı terörist, Kurban Bayramı öncesi camiyi kana bulayacaktı

Oslo'da öğrenci olduğu belirtilen 21 yaşındaki ırkçı terörist Philip Manshaus kasklı ve üniformalı olarak yanında otomatik silah ve av tüfeği ile camide bulunan Müslümanı katletme hazırlığında olduğu bildirildi.

Saldırıyı yapmadan kısa önce sosyal medya hesabı facebook'tan canlı yayın yapan teröristin silahının tutuklu yapması sonucu bir faciadan dönüldüğü ifade edildi.

Cami önünde 75 yaşındaki bir Müslüman'ı yaralayan Manshaus, polis tarafından gözaltına alınarak sorguya alındığı ifade edildi.

Sosyal medya hesabından Yeni Zelanda'da iki camiye düzenlediği saldırıda 50 kişiyi katleden Brenton Tarrant,tarafından seçildiğini yazan Norveçli saldırgan, 'ırksal savaşı gerçek hayata taşımalıyız' İfadelerine yerverdi. 

Öte yandan polis ise saldırganın saldırganın evinde bir kadın cesedininde bulunduğunu açıklarken, saldırganın aşırı Hristiyan bir genç olduğunu kaydetti. Polis, ülke genelindeki bütün camilerde Kurban Bayramı namazı öncesi önlem alacağını belirtti. 

,, 

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2019, 01:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6