banner114

Norveç'te öldürülen Türk gencinin cenaze namazı kılındı

Norveç'in başkenti Oslo'da silahlı saldırı sonucu öldürülen Türk genci 21 yaşındaki Halil Kara'nın cenaze namazı kalabalık bir gurup tarafından kılındı.

Norveç'te öldürülen Türk gencinin cenaze namazı kılındı

Oslo'da Søndre Nordstrand Müslüman Kültür Merkezi'nde kılınan cenaze namazına Karan'nı seven yüzlerce kişi katıldı.

Cinayet Norveç ve Türk basınında geniş yer bulurken, Dünya Yörükler Federasyonu ve Serik Karakoyunlular Derneği Başkanı Mustafa Kuş,Türk basınına cinayet hakkında açıklamalarada bulundu. Kuş,  yaklaşık 27 yıldır Norveç'te yaşayan kız kardeşinin, burada doğup büyüyen ve öğretmenlik yapan oğlu Halil Kara'nın, geçen cuma günü okuldan çıktıktan sonra arkadaşıyla her zaman gittikleri bir restoranda yemek yediklerini anlattı. Yemekten sonra dışarı çıktıkları sırada bir grubun arkadan yaklaşıp, otoparkta tabancayla yeğeni Halil Kara'nın başına ateş ettiğini aktaran Mustafa Kuş, yanındaki arkadaşının ise bıçakla yaralandığını vurguladı.

 Kuş, yeğeninin cenazesinin halen Norveç'te bulunduğunu ve otopsi işlemlerinin ardından perşembe ya da cuma günü Serik'e getirilerek toprağa verileceğini söyledi.

Oslo Emniyet Müdürlü'ğünden  Grete Lien Metlid, gencin öldürülmesi ile ilgili bir kişinin şüpheli olarak arandığını ve hakkında uluslararası arama bülteni çıkarıldığını belirtirken, cinayeti işleyenin bir kaç kişi olabileceğini kaydetti. 

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2020, 02:00

CORONA VIRUS HARİTASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER