banner198

Norveç'te 3 çocuğu elinden alınan Kiriş ailesi evlatlarına kavuşuyor...

Çocukların babası Konyalı Halil Kiriş,yaptığı açıklamada, Türkiye'nin baskısı karşısında Volda Belediyesi Çocuk Esirgeme Kurumu'nun geri adım attığını, kurumun avukatlarının, kendi avukatını aradığını ve çarşamba günü şartlı olarak çocuklarını bırakacaklarını bildirdiğini ifade etti.

Norveç'te 3 çocuğu elinden alınan Kiriş ailesi evlatlarına kavuşuyor...
 Kiriş, üç ay boyunca yetkililerin haftada iki kere, bazen de haber vermeden eve gelerek çocukları kontrol edeceklerini belirtirken, yetkililerin kendisini ve eşini de çocuk eğitimi kursuna göndereceğini, kursta, çocuklara verilecek disiplinin sınırlarının öğretileceğini ifade etti.
Volda Belediyesi Çocuk Esirgeme Kurumu'nun avukatlarının Dışişleri Bakanlığı'ndan gelen baskı sonucu böyle bir karar aldıklarını belirten baba Halil Kiriş, çocuklarına kavuşmak için verdikleri mücadelede Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı (YTB) Kudret Bülbül, Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD) Genel Başkanı Süleyman Çelik ve Türkiye'nin Oslo Büyükelçiliği yetkililerinden çok büyük yardım gördüklerini söyledi ve tüm yetkililere teşekkür etti. 

Halil Kiriş, "Türkiye'nin baskısı olmasaydı çocuklarımı zor verirlerdi. Yalnız olmadığımızı hissettik, devletimizden Allah razı olsun" diye konuştu. 

Norveç'teki ilgili sosyal hizmet kurumu, ülkede yaşayan Halil-Sultan Kiriş çiftinin 5, 3 ve 1 yaşlarındaki üç çocuğunu, ailenin çocuklara kötü davrandığı iddiasıyla ellerinden almıştı. 

Halil Kiriş, çocuklarının gördüğü kötü bir rüyayı, kreş yetkililerinin çocuklara kötü davranıldığı şeklinde yorumladığı ve bu yüzden çocuklarını ellerinden aldığını ifade ederek, Türkiye'den yardım istemişti.

Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2015, 00:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet salim
Ahmet salim - 1 yıl Önce

Güzel senaryoymuş oyunculuklar da fenaa

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6