banner198

Norveç'in simgesi kayada korkunç ölüm

Norveç’in en popüler turistik simgesi ‘Trolltunga’ kayalığından düşen 24 yaşındaki Kristi Kafcaloudis hayatını kaybetti. Kayalıktaki tehlike bir süredir gündemdeydi

Norveç'in simgesi kayada korkunç ölüm

Sağlık ekibi geç ulaştı Tatil için gittiği Norveç’te, ünlü ‘Trolltungakayalığını ziyaret eden 24 yaşındaki Kristi Kafcaloudis, fotoğraf çektirmek istediği sırada dengesini sağlayamadı ve kayadan aşağı düşerek hayatını kaybetti.

Olay üzerine arkadaşları acil yardım talebiyle telefonlarına sarılsa da, bölgede telefon çekmemesi yüzünden acil yardım ekipleri ancak birkaç saat sonra Kafcaloudis ve arkadaşlarına ulaşabildi.

TEHLİKELİ PARKUR
Trolltunga’ya turlar düzenleyen ekibin başındaki rehber Thomas Ruud, ‘uzun zamandır böyle bir olayın gerçekleşebileceği ile ilgili endişe duyduklarını’ dile getirdi.

Ruud, ‘Trolltunga’ üzerinde fotoğraf çekilmenin popüler bir hale geldiğini belirterek, “Bütün dünyadan yüzlerce kişi için oldukça popüler hale gelen kayalığa kıyafetleri, ayakkabıları uygun olmayan, herhangi bir tecrübesi bulunmayan kişiler bile tırmanmaya çalışıyor” dedi. Ruud, kayaya tırmanmanın oldukça tehlikeli olduğunu vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2015, 11:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6