Norveç açılan sınırları tekrar kapatabilir

banner54

Norveç Sağlık Bakanı Espen Rostrup Nakstad, AB ülkelerine kapılarının açılmasıyla birlikte, vaka sayısında artış göstermesi halinde sınırları tekrar kapatabilecekleri konusunda uyardı.

Norveç açılan sınırları tekrar kapatabilir

İspanya ve ABD'nin Kaliforniya eyaleti de dahil olmak üzere birçok ülke, salgında ikinci bir dalga yaşamaya başladı. Salgının yeniden ivme kazandığı bu bölgelerde temel nedenin kısıtlamaların gevşetilmesi olarak görülüyor. İspanya yeniden önemli kısıtlamalar getirirken, şuanda dünya genelindeki birçok ülkede kısıtlamaların eskiye doğru şekillenmeye başladığı görülüyor.

Norveç yönetimi, sınırlarını açtığı ülkeleri tekrar gözden geçirebileceğini ve gerektiğinde anında kısıtlama uygulayabileceğini belirtti.

Sağlık Bakanı Nakstad, yurtdışına çıkan vatandaşların enfeksiyon kapma ya da yurtdışında gelenlerin koronavirüs riski yükselmesi halinde tekrar kapıları kapatabileceğini ifade etti.

Rostrup Nakstad, Norveç toplumunun sağlığı ve sürdürülebilir sağlıklı yaşam bahse konu olduğunda, gereğini yapmaktan çekinmeyeceklerini belirtti.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2020, 12:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6