Mafya babasına filmleri aratmayan cenaze töreni

Roma'da mafya babası Vittorio Casamonica için düzenlenen cenaze töreni mafya filmlerini aratmadı.

Mafya babasına filmleri aratmayan cenaze töreni
 İtalya'nın başkenti Roma'da mafya babası Vittorio Casamonica için düzenlenen ihtişamlı cenaze töreni krize yol açtı.

Birçok ünlü filme sahne olmuş olan Cinecitta Stüdyoları yakınında, filmleri aratmayacak bir cenaze töreni yapıldı.


"ROMA'YI FETHETTİN CENNETİ DE FETHET"

Roma'da faaliyet gösteren mafya örgütlenmesi Casamonica klanının liderlerinden biri olan Vittorio Casamonica, kilisenin kapısına asılan, "Roma'yı fethettin, cenneti de fethet" ve"Roma'nın kralı" yazılı dövizlerle ve gözyaşlarıyla uğurlandı.

Dövizlerin üzerinde ise, Casamonica'nın beyaz gömlekli ve boynunda haç asılı bir fotoğrafı yer aldı.

CENAZE 6 ATIN ÇEKTİĞİ SİYAH AT ARABASIYLA TAŞINDI

Cenaze aracı olarak 6 atın çektiği tarihi siyah bir at arabası kullanılırken, araç halkın arasında ilerlediği sırada helikopterden gül yaprakları döküldü. Cenaze kortejine çok sayıda lüks araç eşlik etti. Orkestra, törende Nino Rota'nın bestelediği, Francis Ford Coppola'nın "Baba"filminin müziğini çaldı.

İTALYAN MEDYASI TÖRENE "MAFYA ŞOV" DEDİ

Törene katılanlar, gazetecilere yaptıkları açıklamalarda, şantaj, tefecilik ve uyuşturucu kaçakçılığı ile itham edilen 65 yaşındaki mafya babasını "Çok iyi ve düzgün bir insandı"olarak andı. Kilisedeki törenin ardından tabut bir Rolls-Royce'a koyularak, mezarlığa götürüldü. İtalyan medyası bu töreni "mafya şov" olarak nitelerken, siyaset sahnesinde ise büyük tartışmalar yaşandı.

VALİ: BUNUN HESABI SORULACAK

Sol, Ekoloji ve Özgürlük (SEL) partisi, cenaze töreniyle ilgili İçişleri Bakanı hakkında parlamentoya soru önergesi sunacağını açıkladı. İçişleri Bakanı Angelino Alfano ise, buna göz yumanların tespiti için Roma Valisi Franco Gabrielli'den detaylı rapor istedi. Gabrielli de böyle bir tören yapılacağından haberdar olmadığını söyleyerek, bunun sorumlularının bulunacağını ve hesabının sorulacağını açıkladı. Roma Belediye Başkanı Ignazio Marino, mafyanın bu şekilde mesaj vermesinin kabul edilemez olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2015, 18:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6