banner114

Litvanya: Türkiye’nin daha kararlı biçimde desteklenmesini istedi

banner54

Litvanya Dışişleri Bakanı Linkevicius, katıldığı Avrupa Konseyi Delegeler Komitesi Toplantısı’nda, 15 Temmuz süreci ile ilgili Türkiye’nin daha kararlı biçimde desteklenmesini istedi.

Litvanya: Türkiye’nin daha kararlı biçimde desteklenmesini istedi

Litvanya Dışişleri Bakanı Linas Linkevicius, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi noktasında Avrupa Konseyi'nin Türkiye’yi daha kararlı biçimde desteklemesi gerektiğini söyledi.

Litvanya Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Linkevicius, Strazburg’da, Avrupa Konseyi Delegeler Komitesi Toplantısı’na katılarak üye ülkelerin temsilcilerine hitap etti.

Konuşmasında, Türkiye’nin daha kararlı biçimde desteklenmesini isteyen Linkevicius, Türkiye’nin, sığınmacı krizi, terör ve küresel güvenlik sorunlarında Avrupa’nın çok önemli bir ortağı olduğuna dikkati çekti.

Linkevicius, "Türkiye’nin ender yaşanan bir durumla karşılaştığını anlamak zorundayız, askeri darbe girişimi yapıldı. Avrupa Konseyi daha aktif rol almalı ve Türkiye’nin istikrarına destek vermeli." ifadelerini kullandı.

Darbe girişiminden sonra Türkiye’yi ziyaret ettiğini hatırlatan Linkevicius, Türk yetkililerin, ülkede demokrasi, basın ve toplantı özgürlüğü, insan hakları ve hukuk gibi temel uluslararası değerleri korunacağı yönündeki demeçlerini anımsattı.

Kaynak: AA
Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2016, 21:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner6