Koronaya rağmen Danimarka'da son 5 yılın en az ölümü

banner54

Danimarka'da yayınlanan bir istatistiğe göre, son 5 yılın en az ölümlerinin bu sene yaşandığı belirtilirken, 2018'de ki sıcak havanın koronadan fazla insanın ölümüne yol açtığı bildirildi.

Koronaya rağmen Danimarka'da son 5 yılın en az ölümü

Danimarka Ulusal Teknik Enstitüsü (SERUM) tarafından yayınlanan istatistik raporunda, ülkede son beş yılın en az ölümü gerçekleşti. Korona vakalarının bile ölüm oranını etkilemediği belirtilen istatistikte, günde 100 ile 150 kişinin öldüğü bildirildi.

Ulusal Teknik Enstitüsü Genel Müdürü Nils Strandberg Pedersen, Danimarka'da koronavirsünden dolayı günde 10-15 kişinin öldüğünü ve hükümetn kronnavirüsle mücadelesinde başarılı olduğunu söyledi.

Danimarka'da son 5 yılda en çok ölümlerinin 2018 yılının yaz ayında yaşandığını aktaran Pedersen, ''2018 yılında mevsim normallerinin üzerinde bir yaz yaşadık, sıcaklık nedeniyle günlük ölümler 100'den 250'ye çıktı. Korona salgını bile ölüm oranlarını bu kadar artırmadı'' ifadelerini kullandı.

Öte yandan Danimarkada koronavirüsünden dolayı bu zamana kadar 336 kişi hayatını kaybederken, vaka sayısı da 3 bin 389'e yükseldi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner6