banner198

Kiev'de son durum nedir? Halkın bir kısmı şehri terk etmeye başladı

Putin'in askeri operasyonu ve patlama seslerinin ardından Kiev'de yaşayanların bir kısmı şehri terk etmeye başladı. Habertürk'e konuşan ve Kiev'de yaşayan Sercan Dönmez, "Biz Rusya'nın Kiev'i vuracağını düşünmüyorduk. Ancak dan gece saat 03.30'da bombaların düşmesinin ardından yataklarımızdan fırladık ve bombanın sesiyle uyandık. Sabah insanlar marketlere hücum etti. Bankamatikler para vermiyor ancak metro ve otobüsler ücretsiz çalışıyor" dedi.

Kiev'de son durum nedir? Halkın bir kısmı şehri terk etmeye başladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna'nın doğusundaki Donbas'a özel askeri operasyon başlattıklarını duyurdu. Putin, Ukrayna askerlerine "Derhal silahlarınızı bırakıp evinize dönün" çağrısında bulundu. 

Pek çok bölgede patlama sesleri duyulurken,  Ukrayna'nın başkenti Kiev'de siren seslerinin duyulduğu ifade edildi. 

Başkentte siren sesleri duyulurken, Kiev'de yaşayanların bir kısmı, patlama seslerinin ardından şehri terk etmeye başladı.

CNN, Belaruslu askerlerin de Rus birliklerine katıldığını ve Belarus sınırı üzerinden Ukrayna'ya ilerlediğini duyurdu.

Habertürk'e konuşan ve Kiev'de yaşayan Sercan Dönmez, "Biz Rusya'nın Kiev'i vuracağını düşünmüyorduk. Ancak dan gece saat 03.30'da bombaların düşmesinin ardından yataklarımızdan fırladık ve bombanın sesiyle uyandık. Sabah insanlar marketlere hücum etti. Bankamatikler para vermiyor ancak metro ve otobüsler ücretsiz çalışıyor" dedi. 

Dönmez ayrıca saat 09.00'da çalan sirenleri duyduklarını belirterek "İmkanı olanlar bavullarıyla araçlarıyla ülkenin batısına doğru gittiler. Kiev kesinlikle boşaldı" dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2022, 11:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6