banner180

KAPIKULE’DE REKOR KIRIDI

Kapıkule Gümrük Kapısı’ndan önceki gün Türkiye’ye 36 bin 965 yolcu girişi gerçekleşti. Bu rakam tüm zamanların rekoru olarak açıklandı

KAPIKULE’DE REKOR KIRIDI
 AVRUPALI Türklerin anavatan yolculuğu sürerken önceki gün Kapıkule Gümrük Kapısı’nda tüm zamanların yolcu girişi rekoru kırıldı. Almanya’da Türklerin yoğun olarak yaşadığı Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti başta olmak üzere Almanya ve diğer Avrupa ülkelerindeki pek çok eyalette okul tatilinin başlamış olması nedeniyle Sıla Yolu’na çıkanlar yoğunlaştı.

REKOR 36 BİN 167 İDİ

Edirne Emniyet Müdürlüğü ve Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü, önceki gün 24 saat içinde gümrük kapısından 36 bin 965 kişinin geçiş yaparak bir rekora imza attığını duyurdu. Geçen yıl 24 saat içinde Kapıkule Gümrük Kapısı’ndan geçen yolcu sayısı en yüksek 36 bin 167 kişi olarak tespit edilmişti.

TAKVİYE YAPILDI

Geçişlerin yoğun olmasında yıllık izinlerini memleketlerinde geçirmek isteyen Avrupalı Türklerin yanı sıra bayram tatilini yurtdışında geçirenlerin dönmesi de etkili oldu. Takviyeli ve yoğun çalışma sonucu, yolcu giriş işlemlerinin sıkıntısız tamamlandığı duyuruldu.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2016, 21:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6