John Bass Gittiği yeri karıştırıyor!

Türkiye ve ABD arasında yaşanan vize skandalının bir numaralı müsebbibi ABD'nin eski Ankara Büyükelçisi John Bass, Afganistan'a atandıktan sonra bir günde (dün) camilere yapılan saldırılarda 69 kişi hayatını kaybetti. Afganistan'da bir günde 69 kişinin hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan patlamaların sebebi Türkiye'yi de terörle tehdit eden John Bass olarak görüldü.

John Bass Gittiği yeri karıştırıyor!

ABD'nin eski Ankara Büyükelçisi John Bass, Afganistan'a atanır atanmaz bir günde iki patlama yaşandı ve 69 kişi hayatını kaybetti onlarca kişi de yaralandı.

SOSYAL MEDYADA OKLAR JOHN BASS'I GÖSTERİYOR

Afganistan'da bir günde 69 kişinin hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan patlamaların sebebi John Bass olarak görüldü. Sosyal medyada birçok kullanıcı terör olaylarının sorumlusu John Bass şeklinde mesajlar yayınlandı.

TÜRKİYE'Yİ DE TERÖRLE TEHDİT ETMİŞTİ

Türkiye'den ayrılırken sarf ettiği, "9.5 aydır Türkiye'de terör saldırısı yaşanmıyor. Bu DEAŞ vazgeçtiği için değil, işbirliğimizin sonucu" şeklindeki sözleri Bass'ın DEAŞ ve terör ile ilgili yorumları Türkiye'yi terörle tehdit ettiği yönünde yorumlanmıştı.

ABD TERÖRÜ DESTEKLİYOR

Suriye'de açık açık terör örgütü PKK ve bağlı olduğu yapıları destekleyen ABD, bunu itiraf etmekten de geri durmuyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, DEAŞ'ın çekildiği Rakka'yı işgal eden YPG'lilerin şehre Öcalan'ın posterini asmasına ilişkin, "Bunu ABD nasıl izah edecek" şeklinde tepki göstermişti.
Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2017, 16:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6