banner114

İtalya’da ölü sayısı 631, vakalar 10 bini aştı

İtalya güne, koronavirüsle mücadele amacıyla ülke genelinde alınan olağanüstü tedbirler ve bu tedbirlerin yarattığı şaşkınlıkla uyandı.

İtalya’da ölü sayısı 631, vakalar 10 bini aştı

631 ölümle koronavirüs nedeniyle Çin'den sonra en fazla can kaybının yaşandığı ülke İtalya. İtalya'da koronavirüs nedeniyle bugün şuana kadar 168 kişi hayatını kaybetti.

Başbakan Giuseppe Conte tarafından dün akşam imzalanan kararname, insanların hareketliliğini kısıtlamayı ve bu yolla virüsün yayılmasının kontrol altına alınmasını hedefliyor.

60 milyonluk ülkenin tamamında bugünden itibaren uygulanacak kararname, seyahat kısıtlaması; sinema, tiyatro, müze gibi kamuya açık birçok mekanın kapatılması, toplanma yasağı, cenaze de dahil törenlerin iptali gibi gündelik hayatı derinden etkileyecek kurallar içeriyor. Ülke genelinde 3 Nisan'a kadar tüm okulların kapalı kalması, spor müsabakalarının da durdurulması öngörülüyor.

Koronavirüs haritası: Küresel dağılım

Veriler DSÖ'nün periyodik olarak açıkladığı sayılara dayanmaktadır. Her ülke için son veriyi yansıtmayabilir.

Başbakan Conte, "evden çıkmama kararnamesi" diye nitelediği yeni tedbir paketini açıklamasının ardından sosyal medyada şu mesajı yayımladı:

CORONA VIRUS HARİTASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER