banner180

İsrail’de 10 ay sonra ilk kez Covid-19’dan ölen olmadı

İsrail Sağlık Bakanlığının verilerine göre ülkede koronavirüs kaynaklı yeni can kaybı yaşanmazken, toplam ölü sayısı 6346’da kaldı. Böylece İsrail’de Haziran 2020’den bu yana ilk kez koronavirüsten ölüm kaydedilmedi

İsrail’de 10 ay sonra ilk kez Covid-19’dan ölen olmadı

Dünya genelinde nüfusa oranla koronavirüse karşı en çok aşının yapıldığı ülkeler arasında başı çeken İsrail’de 10 ay sonra ilk kez Covid-19’dan ölen olmadı. İsrail Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre ülkede koronavirüsten kaynaklı yeni ölüm yaşanmadı ve Perşembe günü açıklanan toplam ölü sayısı değişmeyerek 6346 olarak kaldı. Böylece ülkede Haziran 2020’den bu yana ilk kez koronavirüsten ölüm kaydedilmedi.

Sağlık Bakanlığı, ülkenin yaklaşık 9 milyonluk nüfusunun yüzde 53’ünden fazlasına aşının 2 dozunu da yapıldığını ifade etti. Sağlık Bakanı Yuli Edelstein Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Bu, sağlık sistemi ve İsrail vatandaşları için muazzam bir başarı. Koronavirüsü birlikte ortadan kaldırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz hafta İsrail’in en büyük hastanesi olan Sheba Tıp Merkezi’nden Dr. Eyal Leshem, ülkenin “sürü bağışıklığına” yakın olabileceğini dile getirmişti. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) uzmanları, sürü bağışıklığına ulaşılmadan önce nüfusun en az yüzde 65-70’inin aşılanmasına ihtiyaç duyulduğunu belirtiyor.

Geçtiğimiz 18 Nisan’da açık alanlarda maske takma zorunluluğunun sona erdiği İsrail’de aşılama kampanyasında Pfizer/BioNTech aşısı kullanılıyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2021, 19:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6