İskandinavya'nın en çok suç işlenen ülkesi Norveç'te mahkum yatıracak yer kalmadı!

İskandinavya'nın suç oranı en yüksek ülkelerinden biri olan Norveç cezaevlerinde mahkum yatıracak yer kalmadığı dolayısıyla Hollanda'ya mahkum ihraç edilecek.

İskandinavya'nın en çok suç işlenen ülkesi Norveç'te mahkum yatıracak yer kalmadı!
Norveç, cezaevlerindeki yer darlığı sorununu Hollanda'ya yapacağı mahkum transferi ile çözmeyi planlıyor. Norveç Adalet Bakanlığı, Eylül 2014'ten bu yana gündeme gelen, ancak bir sır gibi saklanan mahkum transfer projesini açıkladı. 
Norveç, cezaevlerindeki yer darlığı sorununu Hollanda'ya yapacağı mahkum transferi ile çözmeyi planlıyor.

Norveç Adalet Bakanlığı, Eylül 2014'ten bu yana gündeme gelen, ancak bir sır gibi saklanan mahkum transfer projesini açıkladı. Bakanlık, Norveç ve Hollanda arasında mahkum transferine ilişkin bir anlaşma imzalandığını resmen duyurdu. Buna göre, Norveç, Hollanda'nın küçük şehirlerinden Veenhuizen'de bulunan bir cezaevine 242 mahkum transfer edecek. Cezaevinin direktörlüğünü Norveçli bir görevlinin üstleneceği kaydedildi.

Norveç Adalet Bakanı Anders Anundsen, mahkum transferine 2015 yazında başlamayı umduklarını söyledi. Gönderilecek hükümlüler daha çok uzun süre için hüküm giymiş ya da yabancı kökenli olanlardan seçilecek. 

Bakanlığın verdiği bilgilere göre, Norveç genelinde toplam bin 300 hükümlü cezasını çekmek için sıra bekliyor. 

Hollanda, 2010'da Belçika ile de mahkum transfer anşlaşması imzalamıştı. Hollanda'ya 500 mahkûm gönderme kararı alan Belçika, 35 kişiden oluşan ilk grup mahkumu Tilburg'a 2010 Şubat başlarında transfer etmişti.
Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2014, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6