Irkçı sergiye tepki yağdı

Çin'de gerçekleşen Afrikalı insanlarla benzetildikleri hayvanların yanyana sergilendiği fotoğraf sergisine tepki yağdı, müze fotoğrafları kaldırmak zorunda kaldı

Irkçı sergiye tepki yağdı

Çin'de ünlü fotoğrafçı Yu Huiping'in portrelerinden oluşan ve Afrikalı insanlarla benzetildikleri hayvanların yanyana sergilendiği 'This is Africa' adlı fotoğraf sergisine sosyal medyada tepkiler büyüyor. Müze tepkilerin ardından fotoğrafları kaldırdı ve "İyi niyet ve içtenliğimizi ifade etmek için fotoğrafları kaldırdık" açıklaması yaptı.

DHA'nın haberine göre, önce Nijeryalı Edward E. Duke adlı kullanıcının Instagram hesabından (@eddydizzle) paylaşılan bir video, ardından Çin'de yaşayan Ghanalı Youtuber Wode Maya'nın paylaştığı bir video sosyal medya platformlarında #Respect4Africa (Afrika'ya saygı göster) hashtag'i ile paylaşılmaya başladı. Edward E. Duke paylaşımında "Wuhan'daki müzede Çin sadece belirli bir ırkın fotoğraflarını vahşi hayvanlarla birlikte sergiliyor. Neden?" yazmıştı. Ghanalı Wode Maya ise videosunda öfkesini dile getirerek Afrikalı yöneticileri tepki göstermeye çağırdı.


Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2017, 12:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6