banner114

İkinci dalganın eşiğinde olan Almanya, Türkiye'ye seyahat uyarasını kaldırmadı

Almanya koronavirüs salgınıyla ilgili seyahat uyarısı listesini güncelledi. Son zamanlarda vaka sayısının artmaya devam ettiği ve bazı önlemler almak için harekete geçen yetkililer, buna rağmen Türkiye'ye yönelik seyahat uyarılarını sürdürdü.

İkinci dalganın eşiğinde olan Almanya, Türkiye'ye seyahat uyarasını kaldırmadı

Yapılan itirazlara rağmen Almanların gözde tatil mekanlarının başında gelen Türkiye için seyahat uyarısı kaldırılmadı. Son günlerde iki ülke arasında yaşanan olumlu sinyallere rağmen seyahat yasağının ağustos ayı sonuna kadar sürmesi bekleniyor.

Almanya'nın seyahat uyarısı yaptığı 130 ülke arasında Amerika Birleşik Devletleri de bulunuyor.

Almanya'nın üçüncü ülke olarak tanımladığı Avrupa Birliği (AB) üyesi olmayan riskli ülkelerden geri dönen kişilerin 14 gün süreyle kendilerini karantinaya alması gerekiyor. Bu listedeki ülkelere ilişkin seyahat uyarısı yeni bir gelişme olmaması durumunda 31 Ağustos'a kadar devam edecek.

Bu durumda Türkiye'den Almanya'ya gidenlerin hava limanlarında Covid-19 testi yapmaları zorunlu olacak.

Almanya seyahat kısıtlaması getirdiği riskli ülkeleri belirlerken 100 kişide 50 kişilik enfekte sayısını baz alıyor. Türkiye'de açıklanan resmi rakamlar bu sayının altında olsa da Almanya'nın riskli ülkeler grubunda yer almaya devam ediyor.

Seyahat uyarısı yapılan ülkeler arasında gelişmiş Avrupa ülkeleri de bulunuyor. Almanya, son günlerde Covid-19 vakalarının arttığı ve yeniden karantina önlemlerinin alındığı Katalonya bölgesi için de seyahat uyarısı yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6