Gurbetçi genç iki arkadaşını öldürdü

Nürnberg’de yabancıların yoğun olduğu ve Türk işyerlerinin ağırlıkta bulunduğu Nürnberg Süd (Nürnberg Güney) bölgesinde 3 Türk genç arkadaş arasında pazartesi akşam saat 20.00 civarında alacak-verecek nedeniyle çıkan tartışma sonunda silah ortaya çıktı. Uzayan tartışma sonunda Mert Akın belinden çıkardığı silahla arkadaşları Şahan Özgür (30) ile Orhan’ı (35) vurarak öldürdü.

Gurbetçi genç iki arkadaşını öldürdü

TÜRKİYE’de adam yaralama suçundan cezavinde bulunan Orhan, korona nedeniyle her gün polis karakoluna imza atmak şartıyla tahliye edildikten bir süre sonra Nürnberg’e geldi. Orhan ile yine Türkiye’den Nürnberg’e gelen Mert Akın ve Nürnberg doğumlu Şahan Özgür birlikte eğlence merkezi işletmeye başladı. Bir süre sonra iş yerini satan gençler arasında para paylaşımı nedeniyle tartışma çıktı. Mert Akın nasıl temin ettiği bilinmeyen silahını Özgür Şahan’a doğrultup iki el ateş etti. Mert’in elindeki silahı almak isteyen Orhan da, Mert’in silahından çıkan kurşunla yaralandı. Arkadaşlarını vuran Mert Akın olay yerinden kaçtı.

OLAY YERİNDE SİLAH BULUNDU
Olay yerine gelen kurtarma ekipleri, tüm müdahalelere rağmen Şahan Özgür’ü kurtaramazken, yaralı olarak hastaneye kaldırılan Orhan da sabah 05.00 civarında hayatını kaybetti. Yüzlerce polisin güvenliğini sağlamak için ağır silahlarla geldiği olay yerinde bir silah bulundu. Silahın olayla bağlantısı olup olmadığının araştırılması için incelemeye gönderildi. 2 Türk arkadaşını vurarak öldüren Mert Akın’ı henüz bulunamadığı belirtildi. Geniş çaplı soruşturma başlatan polis, olayın arka planında neler olduğunun henüz bilinmediği için açıklama yapmadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6