banner198
banner180

Gurbetçi genç hayatını kaybetti

3 Mart 2023 tarihinde Almanya’nın Dortmund kentinde yaptığı trafik kazasının ardından yoğun bakımda tedavi gören Doğan Atasoy (22), 7 gün sonra yaşam mücadelesini kaybetti. Cuma Atasoy, kaza sonrası helikopterle Gelsenkirchen’de bulunan hastaneye nakledilen oğlu Doğan Atasoy’un yaşam fişinin çekileceğini iddia etmiş, Türkiye’den ve kamuoyundan yardım talebinde bulunmuştu.

Gurbetçi genç hayatını kaybetti

A 42 otoyolunun Herne şehri yakınlarında kontrolden çıkarak bariyerlere çarpan otomobilin sürücüsü 22 yaşındaki Doğan Atasoy, kafatasına aldığı darbe nedeniyle hastanede yoğun bakım ünitesinde yaşam mücadelesi veriyordu. Beyin ölümü gerçekleşen Atasoy, organ yetmezliği nedeniyle cuma sabahı saat 06.55’te hayatını kaybetti. Hürriyet’e konuşan acılı baba Cuma Atasoy, şunları söyledi:

Cuma Atasoy

“Büyük bir acı yaşadığımız şu günlerde, sağ olsun devlet görevlilerimiz başından beri yanımızda oldu. Bir telefonla bildirdiğimiz oğlumun Türkiye’ye nakli için ambulans uçak hazırlandı ama beyin ölümü gerçekleştiği için bulunduğu hastaneden nakil için izin çıkmadı. Essen başkonsolosluğu ve Münster Başkonsolosluğu yanımızda oldu, sürekli irtibatta kalarak bize destek oldular. SPD milletvekili Volkan Baran da sağ olsun bize destek oldu. İki oğlum vardı, artık bir oğlum kaldı. Acılı günlerimizde bize destek olan devlet temsilcilerimize, akrabalarımıza, komşularımıza ve bölgede bulunan vatandaşlarımıza çok teşekkür ederiz.”
Cuma Atasoy, cenaze töreniyle ilgili DİTİB Osman Gazi Camii tarafından bilgi paylaşacaklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2023, 14:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin kaya
Hüseyin kaya - 3 ay Önce

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

SIRADAKİ HABER

banner6