banner114

Gurbetçi Ayşe, memleketine muhtar oldu

Almanya’nın Stuttgart şehrinde yaşayan Ayşe Gülhan, çocukluğunun geçtiği mahalleye muhtar seçildi. Alman vatandaşlığından çıkan, seçimlerde en yakın rakibi ağabeyine 40 oy fark atan Gülhan, ”Her şeyimi bu girdiğim hizmet yolu için harcamaya hazırım” dedi.

Gurbetçi Ayşe, memleketine muhtar oldu

Stuttgart’ta ailesiyle birlikte yaşayan 45 yaşındaki Ayşe Gülhan, 9 ay önce, çocukluğunun geçtiği Bursa’nın İnegöl ilçesi Bilal Mahallesi’ne muhtar adayı olmaya karar verdi. Alman vatandaşlığından çıkarak ikametgahını Bilal Mahallesi’ne aldıran Gülhan, 31 Mart’ta yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri için muhtar adayı oldu. İki ay önce Türkiye’ye gelen Ayşe Gülhan, seçim çalışmalarına başladı. 4 adaylı yarışta yerel seçimlerde yakın rakibi ve aynı zamanda öz ağabeyi olan Şaban Aker’e 40 oy fark atarak muhtar seçildi.

Gurbetçi Ayşe, ağabeyini 40 oy fark atarak muhtar oldu
KAPI KAPI GEZİP PROJELERİMİ ANLATTIM
Doğduğu mahalledeki eksikleri fark edip hizmet etmek için böyle bir yola girdiğini belirten Ayşe Gülhan, “İki çocuk annesiyim, 30 yıldan bu yana Almanya’da yaşıyordum. Mahallemdeki eksiklikleri tespit edip projelendirdim. 2 ay önce Almanya’dan dönerek çalışmalarıma başladım. İnsanlara kapı kapı gezerek projelerimi anlattım. 3 rakibim vardı. Adayların biri öz ağabeyim Şaban Aker, ona 40 oy fark attım. Bana oy veren, vermeyen herkesten Allah razı olsun. Önce hizmet, vaktimi zamanımı, her şeyimi bu yol için harcamaya hazırım. Mahalle sakinlerinden olumlu tepkiler geldi” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6