banner180

Greta'nın babası endişeli

O dünyayı, ailesi ise onu kurtarmaya çalışıyor. İklim aktivisti Greta Thunberg’in babası kızının değişimini anlattı. Babası sesini duyurmayı başaran kızının artık daha mutlu olduğunu söylese de, 16 yaşındaki Greta'ya yönelik tepkiler nedeniyle de endişeli.

Greta'nın babası endişeli

Greta Thunberg, dünya liderlerinin iklim değişikliği konusunda harekete geçmesi talebini dile getirerek, küresel bir harekete öncülük etti. Tüm dünyada koordineli okul grevlerinin düzenlenmesini sağladı. Kimilerine göre "uyanış"ın simgesi oldu ve Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterildi.

Ancak 16 yaşındaki Greta, ailesi için sadece bir çocuk ve babası onun için endişeleniyor.

Baba Svante Thunberg, kızının göz önünde olduğu süreçte yaşadıklarını anlattı. Genç kızın iklim değişikliğine karşı savaşın "öncüsü" haline gelmesini, "Kötü bir fikir" olarak yorumladı.

Kızının eylem yapmak için okula gitmeme kararını desteklemediğini söyledi. Ayrıca kızına yöneltilen eleştiriler ve nefret dolu söylemler konusunda endişeli olduğunu belirtti. Ancak tüm bunlara rağmen Greta'nın sesini duyurmaya başladıktan sonra hayata döndüğünü söyledi.

Greta'nın opera sanatçısı annesi ve oyuncu babası, kızları için büyük değişiklikler yaptı. Annesi uçakla seyahat etmeyi bıraktı. Vegan olan babası, Greta, New York ve Madrıd’deki iklim zirvelerine yelkenle giderken, yanındaydı.

Baba Thunberg tüm bunları dünyayı değil, kızını kurtarmak için yaptıklarını söyledi. “İki kızım var ve dürüst olmak gerekirse, tek umursadığım onların mutluluğu” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6