Fransa’da fırıncıydı, her şeyi geride bırakıp 2 çocuğu ile Türkiye’ye yerleşti

Fransa’nın Isere kentinde fırıncılık yapan 32 yaşındaki Thibault, bir buçuk yıl önce eşi ve 2 çocuğuyla İstanbul’a yerleşti.

Fransa’da fırıncıydı, her şeyi geride bırakıp 2 çocuğu ile Türkiye’ye yerleşti

Amerikan New York Times gazetesi, Fransa’da ayrımcı ve İslamofobik muamelelere maruz kalan çok sayıda Müslüman’ın kendilerini güvende hissetmedikleri için ülkeden sessiz sedasız ayrıldığını konu alan bir haber yayımlamıştı.

Önce Bosna Hersek sonra Norveç’e gittiler

Fransa’da İslam’a dair tartışmaların ardından ülkeyi terk etmeye karar veren fırıncı çiftin önce Bosna Hersek, ardından Norveç’e gittiği, sonrasında ise Türkiye’ye yerleştiği kaydedildi. Çiftin temelli göç etmek için ilk olarak Mısır ve Fas’ı değerlendirdiği ancak yaşam tarzlarına daha yakın hissettikleri Türkiye’yi tercih ettikleri paylaşıldı.

Türkiye’ye geldikten sonra müslüman oldu

Fransa’dan 2019 yılında ayrıldığını söyleyen ve Antalya’ya yerleşen YouTube fenomeni Fosil Mahani’nin, Türkiye için “Burada çifte bir kültür var, Avrupalı ve Orta Doğulu. Bu, bana hitap ediyor.” ifadelerine yer verilen haberde, Fransa’nın doğusundaki Dijon kentinden gelen ve sonradan Müslüman olan David Bizet’in de 2019’dan bu yana Türkiye’de yaşadığı ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2022, 13:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6