banner114

Fransa'da papaza silahlı saldırının arkasından aldatma ve kıskançlık krizi çıktı

banner54

Fransa'nın Lyon kentinde bir kilise rahibinin uğradığı silahlı saldırının arkasında aldatma ve kıskançlık krizi çıktı.

Fransa'da papaza silahlı saldırının arkasından aldatma ve kıskançlık krizi çıktı

Lyon kentinde 31 Ekim'de silahla vurularak yaralanan Ortodoks kilisesi rahibinin vurulma sebebinin terör saldırısı değil, aldatma (cinsel ilişki) nedeniyle gerçekleştirildiği ortaya çıktı.

Cuma günü gözaltına alınan Gürcistan uyruklu 40 yaşındaki bir şahıs, polis sorgusunda, 52 yaşındaki Rahip Nikolaos Kakavelakis'i, Rus partneriyle cinsel ilişki yaşadığı gerekçesiyle kendisinin hedef aldığını itiraf etti.

Le Parisien'e göre, Gürcü Giorgi P., Lyon'un Croix-Rousse semtinde bir binada gözaltına alındı.

Şahsın 35 yaşındaki Rus partneri Lela K. de soruşturmayı yürüten adli polis tarafından sorguya çekildi.

Kadın, silahlı saldırının neden yapıldığını bilmediğini söylemekle birlikte rahiple ilişkisi olduğunu itiraf etti.

Gözaltında tutulan şüpheli şahıs, rahibe kendisinin ateş açtığını, bunu intikam almak için gerçekleştirdiğini söyledi ancak saldırıyı din adamını öldürmek niyetiyle yapmadığını öne sürdü.

Fransız medyası olayı, 'terör saldırısı diye değerlendirirken kocayı aldatma hadisesi çıktı' ifadeleriyle aktardı.

Rahip Kakavelakis, 31 Ekim'de Lyon'un 7'inci bölgesinde görev yaptığı kilisenin kapısını kilitleyip dışarı çıktığı bir sırada tüfekle açılan iki el ateşte karın bölgesinden ağır yaralanmıştı.

Rahibin Lyon'da yaşayan Ortodoks toplumuyla birçok anlaşmazlığı bulunduğu ve çalkantılı kişisel yaşamıyla tanındığı dile getirildi.

Komadan çıkar çıkmaz sorguya alınan rahibin anlattıklarından yola çıkarak zanlıya ulaşan polisin, Lyon'daki Ortodoks toplumu ile de görüştüğü ve halkın, rahibin kadınlara karşı oldukça ilgili olduğunu söyledikleri belirtildi.

Komşuları, çiftin biri 4 biri de 1 yaşında olmak üzere iki erkek çocuklarının olduğunu, şahsın Lyon dışında tamircilik yaptığını, kadının ise zaman zaman evden çıktığını gördüklerini dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner6