Evine 100 metre kala kalbinden bıçakladılar

Eğitim masraflarını karşılayabilmek için kuryelik yapan 21 yaşındaki Kaan Aslan, evine 100 metre kala kalbinden bıçaklanarak öldürüldü.

Evine 100 metre kala kalbinden bıçakladılar
 BİR yandan Hackney Community Kolej’de eğitimine devam eden Kaan Aslan, bir yandan da masraflarını karşılayabilmek için kuryelik yapmaya başladı. Genellikle eve geç dönen Kaan Aslan, dün gece de yine geç saatlerde Londra’da çoğunlukla Türkiye kökenlilerin yaşadığı Clapton’daki evine dönmek için otomobiliyle yola çıktı. Ancak saat evine 100 metre kala saldırıya uğradı ve kalbinden bıçaklandı. Olay yerine saat 00.15’te gelen polis ve sağlık ekipleri, Kaan Aslan’ın hayatını kaybettiğini belirledi.
Polisin sabah saatlerinde kötü haberi verdiğini belirten Kaan’ın 33 yaşındaki kuzeni Uğur, o anları şöyle anlattı:

HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK
“Kaan’ın aşçılık yapan babasına acı haberi, polis sabah verdi. Oğlunun kalbinden bir kere bıçaklandığını ve orada hayatını kaybettiğini söyledi. Kaan hep geç saatlere kadar çalışıyordu. İyi bir hayatı olması için daha yeni çalışmaya başlamıştı. İyi bir insandı, düşünceli ve iyi kalpliydi, hiçbir zaman başını derde sokmazdı. 11 yaşında bir kardeşi var. Kaan onun idolüydü, çok üzüldü. Ailemiz 15 yıl önce daha iyi bir hayat için buraya geldi ve çok çalışıyorduk. Bizim için artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Burada çok fazla bıçaklanma oluyor ve insanlar hayatını kaybediyor”
Kaan Aslan’ın kuzenlerinden Neşe de, “Çok iyi bir çocuktu. Yıkıldık. Bir sürü arkadaşı vardı ve çok çalışkan biriydi” diye konuştu.

BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Cinayetin nedeni ve faili hakkında soruşturma başlatan polis, pazartesi gecesi Monteagle Way ve Nightingale Estate bölgelerinde gerçekleşen olay hakkında bilgisi olan herkesin 020 8345 3865 numaralı telefondan polise ulaşmasını ya da 0800 555 111 numaralı telefona bilgi vermesini istedi. 
New Scotland Yard’tan yapılan açıklamaya göre Kaan Aslan cinayetiyle bağlantısı olduğundan şüphenilen 25 yaşındaki bir kişi dün sabah gözaltına alındı. Adı açıklanmayan şüpheli, kuzey Londra’da bir polis karakolunda tutuluyor.

Hurriyet
Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2017, 22:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6