Eşi tarafından öldürülen gurbetçi kadının cenazesi Türkiye'ye gönderildi

"Beni erkekle aldatıyorsun" dediği kocası tarafından canice katledilen ve kemikleri Almanya'daki evinin bahçesine gömülen 4 çocuk annesi Elif Uzunoğlan'ın cenazesi yakınlarının yaşadığı İstanbul'a getirildi. Uzunoğlan bugün sabah saatlerinde kılınan cenaze namazının ardından Arnavutköy Tayakadın Mezarlığı'nda son yolculuğuna uğurlandı.

Eşi tarafından öldürülen gurbetçi kadının cenazesi Türkiye'ye gönderildi

Almanya'da dönerci dükkanı işleten kocası Hüseyin Uzunoğlan ile birlikte yaşayan 4 çocuk annesi Elif Uzunoğlan kendisini bir erkekle aldattığını düşündüğü kocası tarafından canice katledildi.

33 yaşında hayattan koparılan, ikisi ikiz 4 çocuk annesi Elif Uzunoğlan'ın İstanbul'dan Almanya'ya, oradan da mezara uzanan hikayesinin detayları ortaya çıktı. 10 yıl önce ikiz çocuklarının babasıyla anlaşmazlık nedeniyle boşanan Elif Uzunoğlan, bir yıl sonra akrabalarının aracılığıyla tanıştığı ve kendisi gibi ilk eşinden boşanan hemşehrisi Hüseyin Uzunoğlan ile evlenerek Almanya'ya yerleşti. İlk evliliklerinden 2'şer çocukları bulunan çiftin bu evlilikten 2 çocukları daha oldu.

"Kocam beni bir erkekle aldatıyor"

Berlin'in yakınlarındaki Fehrbellin kasabasında yaşayan Uzunoğlan çifti, dönerci dükkânı işletiyordu. Elif Uzunoğlan da ilk eşinden olan oğlu Çınar ile birlikte zaman zaman dükkâna giderek eşine yardımcı oluyordu. Elif Uzunoğlan, dükkânda çalışırken gördüğü bazı durumlar nedeniyle kendisini aldattığından kuşkulandığı için kocasıyla zaman zaman tartışmalar yaşıyordu. Kocasının kendisini aynı iş yerinde çalışan bir erkekle aldattığını düşünen Uzunoğlan, yaşadığı tartışmalar nedeniyle 2 kez evden ayrılarak kadın sığınma evine yerleşti ancak aile ve dostlarının araya girmesiyle yeniden eve döndü.

"Elif evi terk etti, kimseye söylemeyin"

Son olarak 19 Şubat günü İstanbul'da yaşayan ailesiyle görüşen kadından bir daha haber alınamazken bir gün sonra kayınbiraderini arayan Hüseyin Uzunoğlan, Elif'in evi terk ettiğini söyledi. Eşinin, işyerinde çalışan bir arkadaşının gönderdiği mesaj üzerine kendisiyle tartıştığını ve "Senin erkeklerle ilişkin var" diyerek suçladığını iddia eden Hüseyin Uzunoğlan, 2 gün sonra da çocukları alıp İstanbul'a geldi. Kayınvalidesinin evine giden Hüseyin Uzunoğlan, "Elif evi terk etti, belki geri döner, bir süre kimseye belli etmeyelim" dedi.

İnternette çözülmeyen cinayetler ve bilet fiyatları aratmış

Uzunoğlan'ın telefonunu bir arama yapmak için inceleyen kaynı, telefonun internet tarayıcısının geçmişinde daha önce çözülmeyen cinayetler, Almanya ile suçlu iadesi olmayan ülkeler, bilet fiyatları, hırdavat ürünleri satan mağazalar gibi aramaları görünce bu aramalardan kuşkulanıp durumu polise bildirdi. Bilgisine başvurulan Uzunoğlan, eşinin kendisini kıskandığını ve çıkan tartışmadan sonra daha önce de yaptığı gibi evi terk ettiğini söyleyince serbest kaldı.

Durumu Türkiye'nin Berlin Büyükelçiliğine de bildiren ailenin ısrarları üzerine evde arama yapan Alman polisi, bahçedeki kulübede yanmış hırka bulunca cinayet şüpheleri arttı. Bu arada Gaziantep'in Nizip ilçesine geldiği belirlenen Hüseyin Uzunoğlan gözaltına alınıp götürüldüğü Nizip Emniyeti'nde yapılan çapraz sorguda cinayeti itiraf etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6