banner180

Devlet başkanı koronavirüs'ten karantinaya alındı!

Moğolistan Devlet Başkanı Battulga'nın Çin'e yaptığı ziyaretin ardından koronavirüs şüphesiyle karantina altına alındığı açıklandı. 27 Şubat'ta Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile görüşen Moğolistan Devlet Başkanı ve beraberindeki heyetin koronavirüs (coronavirus) kapıp kapmadıkları konusunda bilgi verilmedi

Devlet başkanı koronavirüs'ten karantinaya alındı!

Moğolistan Devlet Başkanı Haltmaagiyn Battulga ve beraberindeki heyetin, Çin'e gerçekleştirdikleri seyahat sonrası ülkeye dönüşlerinde 14 günlük karantinaya alındığı açıklandı.

Moğolistan devlet haber ajansı `Montsame´ tarafından yayınlanan haberde, 27 Şubat'ta Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile görüşen Moğolistan Devlet Başkanı ve beraberindeki heyet, görüşmeler sonrası ülkeye dönüşlerinde 14 günlük karantina altına alındılar.

Heyette Battulga'nın yanı sıra Dışişleri Bakanı da bulunuyordu. Moğolistan lideri, koronavirüs salgınının ardından Çin'i ziyaret eden ilk devlet başkanı olmuştu.

Haltmaagiyn Battulga ve beraberindeki heyetin koronavirüs (coronavirus) kapıp kapmadıkları konusunda bilgi verilmedi. Karantina kararının ihtiyati tedbir olduğu belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6