Danimarka’dan Furkan Vakfı lideri Alparslan Kuytul’a yasak!

Danimarka Göç ve Uyum Bakanlığı’nın internet sitesinden duyurulan habere göre, nefret söylemi yaydığı gerekçesiyle ülkeye girişi yasaklanan din görevlileri arasına Furkan Cemaati lideri Alparslan Kuytul da eklendi.

Danimarka’dan Furkan Vakfı lideri Alparslan Kuytul’a yasak!
Bakanlık aldığı kararla, Kuytul’un, iki yıl boyunca Danimarka’ya girişini yasaklarken, Danimarka Göç ve Uyum Bakanı İnger Stöjberg, yasakla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulundu.
Şimdiye kadar 8 kişi olan Danimarka’ya girişi yasak din görevlilerin sayısı Alparslan Kuytul’un yanı sıra listeye eklenen Ismail al-Wahwah ile birlikte 10 kişiye ulaşırken, yasaklı listede Kur’an-ı Kerim yakmakla ünlenen rahip Terry Dale Jones de yer alıyor.

Bakanlığın internet sitesinde yer alan bilgilere, Danimarka’ya girişi yasak din görevlileri listesinde şu isimler bulunuyor:

“Mohamad bin Abd al Rahman bin Milhi bin Mohamad al Arefe (Suudi Arabistan), Kamal El-Mekki (ABD), Bilal Philips (Kanada), Terry Dale Jones (ABD), Salman Bin Fahad Alodah (Suudi Arabistan), Mohammad Rateb Abdalah Al-Nabulsi (Suriye), Khalid Yasin (ABD), Muhammad Raza (Pakistan), Alparslan Kuytul (Türkiye) ve Ismail al-Wahwah (Avustralya).”

Hbaerler.dk
Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2017, 23:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6