DAEŞ 503 kişiyi infaz etti!

Irak'ta Enbar Vilayet Meclisi Başkanı Yardımcısı Falih el-İsavi, terör örgütü DAEŞ'in Ramadi'de 503 kişiyi infaz ettiğini ileri sürdü.

DAEŞ 503 kişiyi infaz etti!

AA muhabirine açıklamalarda bulunan İsavi, Ramadi'nin büyük bölümünün DAEŞ'in kontrolünde bulunduğunu, durumun son derece "kaygı verici" olduğunu söyledi.

Ordu güçlerinin, Ramadi'de DAEŞ'e karşı henüz ciddi bir ilerleme kaydetmediğini aktaran İsavi, "DAEŞ militanları, Ramadi'de arasında asker ve sivillerinde de olduğu 503 kişiyi infaz etti. Durum kritik. Bağdat hükümeti bölgeye takviye askeri güç gönderdi ancak bu istenilen düzeyde olmadı. Kentteki güvenlik krizinin aşılması için İbadi hükümetinin bölgeye daha fazla askeri birlik göndermesi gerekiyor. Koalisyon ülkelerinin de ciddi hava desteğine ihtiyaç var" dedi.

Sünni halkın yaşadığı Enbar'ın merkezi Ramadi, bir yılı aşkın bir zamandır DAEŞ'in elinde bulunuyor. Irak ordusu, DAEŞ saldırıları sonucu bölgede kontrolüne aldığı yerleşim birimlerinden çekilmek zorunda kaldı. Örgütün, Ramadi'nin yüzde 90'ını ele geçirdiği ileri sürülmüş, Başbakan Haydar el-İbadi, söz konusu iddiayı yalanlayarak, DAEŞ'e karşı "zafere" yakın olduklarını açıklamıştı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2015, 15:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6