Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna'ya gitti: Kalıcı çözüm ve savaşın bitmesi mümkün mü?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TUR" ile resmi ziyarette bulunmak üzere Türkiye saati ile 09.15'te Ukrayna'ya gitti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna'ya gitti: Kalıcı çözüm ve savaşın bitmesi mümkün mü?

Rusya ve Ukrayna savaşında arabuluculuk rolünü üstlenen ve tarafları barış masasına çekmek için savaşın başladığından bu yana yoğun çaba içinde olan Türkiye girişimlerini sürdürüyor.

Tahıl krizinde dünyanın nefes alabileceği bir koridor oluşturarak Ukrayna limanlarında bekleyen tahıl gemilerinin sevkiyatını sağlamayı başaran Türkiye, iki ülke arasındaki savaşın bitmesi için taraflarla yoğun görüşmeler içinde.

Savaş başladığından bu yana Ukrayna'ya ilk en üst ziyaret gerçekleşiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik ile Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar da eşlik ediyor.

Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ile Potoçki Sarayı'nda görüşecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenskiy ve BM Genel Sekreteri Antonio Guterres bir araya gelecek, ardından ortak basın toplantısı düzenlenecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6