banner114

Çiftlik Bank'ın 'Tosuncuk'u Mehmet Aydın intihar mı etti?

Kamuoyunda 'Tosuncuk' olarak tanınan Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın'ın Ukrayna'da polisten kaçarken bir otelin 27. katından atlayarak intihar ettiği öne sürüldü. Kiev Büyükelçiliği'nden kaynaklar ise sosyal medyada en çok konuşulan konular arasına giren iddiayı yalanladı.

Çiftlik Bank'ın 'Tosuncuk'u Mehmet Aydın intihar mı etti?

Kurduğu Çiftlik Bank sistemiyle yaklaşık 1 milyar 100 milyon liralık vurgun yapan 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın, 16 Mart 2018'den bu yana kayıp.

Hürriyet'in haberine göre, Aydın hakkında çıkan her iddia sosyal medyanın gündeminde ilk sırayı alıyor. Sosyal medyada dönen son 'Tosuncuk' hikâyesi ise Ukrayna'nın başkenti Kiev'de polise yakalanmak üzereyken otelin 27. katından intihar ettiği.

Ancak bu iddia Ukrayna ve Türk güvenlik yetkilileri tarafından doğrulanmadı.

Bir iddia da, sosyal medyada çeşitli ülkeler üzerinde dönen söylentileri Aydın'ın ya da adamlarının çıkarttığı. Aydın'ın bu yolla izini kaybettirmek istediği belirtiliyor.

Bir başka iddia da, Aydın'ın adını sürekli gündeme getirenlerin Çiftlik Bank mağdurları olduğu. Bu yolla mağdurlar Aydın'ın isminin kamuoyu gündeminden düşmemesini sağlıyor.

CORONA VIRUS HARİTASI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ne önemi var
Ne önemi var - 4 ay Önce

İşin özü şöyle;
Ahalimiz 1 koyup 2 alma vaatlerine inanarak bir işe girdi. Varmı öyle 1 koyup 2 alınacak bir meslek eğer içinde hile hurda yoksa. Medya, tosuncuğu akşam anahaber bültenlerine koydu.Ağır abilerde kravatlı takım elbiseli yanında poz verdi.Çiftlik bank reklamları hazırlandı.Ahalimiz bunları görünce heycanlandı ve yastık altında kalan kötü gün birikimlerini olmayan sanal ürünlere bastı. Ehh sanalsa borsadan ne varkı var. Sonuç olarak ne 1 basan 2 aldı ne de çok basan... Ahalimiz borsada kaybetti gibi bişey.

Ö
Ö - 4 ay Önce

Yasasin tosunum onun gibilerine ihtiyacimiz var

SIRADAKİ HABER