banner198

Canlı yayında İslam'a çirkin hakaret! FOTO

Norveç'in Başkenti Oslo'da kendilerine ”Batı’nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar” (PEGİDA) ismi veren hareket tarafından düzenlenen ''Paris Saldırısı''nı kınama gösterisinde Müslümanlara ağır hakaretler yağdı.

Canlı yayında İslam'a çirkin hakaret! FOTO
 Oslo'da Paris saldırısı 2 farklı grup tarafından protesto edildi. Norveçli Sivil Toplum Örgütlerinin beraber düzenlediği protestoda, Müslüman derneklerde katılırken, Norveçliler, Müslümanlarla kol kola yürüyerek Paris saldırısını kınadı. Paris saldırısını aynı saatte ve 300 metre ilerde PEGİDA adlı İslam karşıtı gurupta protesto etti. Polis her iki grubun arasında çatışma çıkmaması için yoğun güvenlik önlemleri aldı.
Bu arada Norveç televizyonu için röportaj yapan Kadafi Zaman isimli muhabire, bir PEGİDA üyesi, canlı yayında İslam dinine ağır hakaretler yağdırması canlı yayında ekranlara yansıdı. Çirkin olay sonrası merkez Norveç basını ve İsveç basını çok sert tepki gösterdi. Özellikle İsveç basını durumu, ''saygısızlık, çirkeflik olarak değerlendiriken, Norveç PEGİDA grubunu ağır dille eleştirdi. 

ATİLA ALTUNTAŞ/İSVEÇ GÜNDEMİ

Norveçli Sivil Toplum Örgütü üyeleri Müslüman temsilcileriyle kol kola Paris saldırısını protesto ediyor...Aynı alanda İslam karşıtı PEGİDA üyeleri


Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2015, 00:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6