banner114

Buzlu sudan köpek sanıp kurtardıkları hayvan bakın ne çıktı

Estonya’da, donan nehirde buz tutmuş bir köpeği kurtaran işçiler, arabaya atıp veterinere götürdükleri köpeğin aslında bir kurt olduğunu öğrendiler.

Buzlu sudan köpek sanıp kurtardıkları hayvan bakın ne çıktı

PARNİ Nehri’ndeki bir baraj inşaatında çalışan işçiler, buzlu suda mahsur kalan bir hayvan gördüler. Buz üzerinde yol açıp, kurtardıkları hayvanı hemen bir veteriner kliniğine götürdüler. Köpek sandıkları hayvanın aslında bir kurt olduğunu da burada öğrendiler.

Buzlu sudan köpek sanıp  kurtardıkları hayvan kurt çıktı

BACAKLARIMIN ÜZERİNDE UYUDU

Kurdu kurtaran işçilerden 
Rando Kartstepp, “Yamaçtan yukarı taşımak zorunda kaldık. Bayağı ağırdı. Sakindi ve bacaklarımın üzerinde uyudu. Bacaklarını germeye çalıştığımda, bir anlığına başını kaldırdı” dedi.

Veterinerler önce büyük hayvanın bir kurt olup olmadığına karar veremedi, ancak daha sonra bölgedeki kurtları iyi tanıyan bir avcı, hayvanın bir yaşındaki genç bir erkek kurt olduğunu söyledi. Klinik çalışanları, hayvanın kurt olduğunu öğrendikten sonra korktukları için kurdu bir kafese kapattı.

Buzlu sudan köpek sanıp  kurtardıkları hayvan kurt çıktı

DOĞAYA SALINDI

Estonya Hayvan Koruma Birliği (
EUPA) hayvan veterinere getirildiğinde tansiyonunun düşük olduğunu ve kurtun arabaya götürülürkenki sakin tavrının nedeninin bu olabileceğini belirtti.

Tedavi masraflarını kendilerinin karşıladığını açıklayan EUPA “her şey mutlu sonla bitti” açıklamasını yaptı.

Kurt daha sonra, ulusal çevre kurumundan araştırmacıların taktığı GPS cihazıyla birlikte doğaya geri salındı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6