banner198

Bulgaristan sınırında, 15 kilometrelik rüşvet kuyruğu

Bulgaristan'da Sınır Kapısı’nda düzenlenen rüşvet operasyonunda 35 gümrük çalışanının göz altına alması üzerine TIR kuyruğu oluştu.

Bulgaristan sınırında, 15 kilometrelik rüşvet kuyruğu
Türkiye’nin çeşitli illerinden yükledikleri ihraç ürünlerini Avrupa ülkelerine götürmek için Kapıkule Sınır Kapısına gelen TIR’lar 15 kilometre kuyruk oluşturdu. Kapıkule Sınır Kapısı’ndaki yetkililer Türk tarafında her hangi bir sorun olmadığını, kuyruğun Bulgaristan'ın Kapitan Andeevo Sınır Kapısı'nda görevli personelden 35'inin rüşvet operasyonu kapsamında gözaltına alınmasından kaynaklandığını söyledi.

İstanbul’dan yüklediği ihraç yükünü Almanya’ya götürmek için yola çıktığını ve 3 gün önce Kapıkule Sınır Kapısı’nda kuyruğa girdiğini belirten TIR şoförü 40 yaşındaki Namık Kemal, kuyrukta uykusuz aç susuz beklemekten bıktıklarını söyledi.

"RÜŞVETİ HER KAPIDA VERİYORUZ!"

Bulgaristan’da bulunan tüm sınır kapılarından geçerken yıllardır rüşvet verdiklerini, buna alıştıklarını anlatan 14 yıllık TIR şoförü Namık Kemal konuşmasında şöyle devam etti:

"Rüşveti sadece Bulgaristan’da değil Sırbistan, Romanya ve Almanya’ya kadar geçtiğimiz her kapıda veriyoruz. Sınır kapılarındaki memurlar Türkleri görünce standart rüşvetini alıyor. Bu bazı kapılarda 10 bazılarında 20 euro olarak değişiyor. Biz Türk TIR şoförleri verdiğimiz rüşvetle Avrupa’yı besliyoruz. Rüşvet vermekten bıktık ama vermeden geçemiyoruz."
Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2015, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6