banner198

Buda oldu! Keçiyi tutukladılar...

İnfial yaratan toplu tecavüz olayının failinin serbest bırakıldığı Hindistan’da bir keçinin yargıcın bahçesine ‘izinsiz girdiği’ için gözaltına alınması tepki çekti.

Buda oldu! Keçiyi tutukladılar...

The Hindu sitesinin haberine göre Hindistan’ın Çhattisgarh eyaletinin başkenti Raipur yakınlarındaki Kore bölgesinde bir yargıcın ‘izinsiz bahçesine girildiği’ yönündeki şikayeti üzerine Abdul Hasan adlı bir vatandaş keçisiyle birlikte gözaltına alındı. Hemant Ratre adındaki yargıcın ‘mülkiyet haklarını daha önce de pek çok kez ihlal eden ve uyarı alan’ keçi kefaletle serbest bırakıldı, ama 2 gün gözaltına tutulan sahibi Hasan onun kadar şanslı değildi. Nitekim Hasan suçlu bulunursa 2-7 yıl hapis cezasına çarptırılabilir

PARTİ LİDERİ: POLİS KENDİNE GÜLDÜRDÜ

​Diğer taraftan bu olay sosyal medyada olduğu kadar siyasilerin gündeminde de geniş yer buldu. Kongre Partisi lideri Şaileş Nitin Trivedi, “Bir keçinin gözaltına alınması saçmalık. Polis böyle yaparak insanları kendine güldürdü. Tecavüzle suçlananlar elini kolunu sallayarak geziyorlar ama” dedi. Hindistan'da 2012'de büyük öfkeye neden olan toplu tecavüz davasının en küçük faili, 3 yıl ıslah evinde tutulduktan sonra protestolara rağmen serbest bırakılmıştı.
 
Kaynak:Sputnik
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2017, 01:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6