banner114

Birmingham şehrinde bıçaklı saldırı 1 ölü, 7 yaralı

İngiltere'nin Birmingham şehrinde polis çok sayıda bıçaklı saldırı düzenlendiğini açıkladı. Güvenlik yetkilileri pazar gece yarısı 00:30 sıralarında gerçekleşen olayın ardından şehir merkezinde bir dizi daha bıçaklı saldırı gerçekleştiğini ifade etti.

Birmingham şehrinde bıçaklı saldırı 1 ölü, 7 yaralı

Polis, saldırılar sonrasında yaralanmalar olduğu belirtilirken, yaralı sayısı veya ölü olup olmadığı hakkında bir açıklamada bulunmadı.

Hastanaye kaldırılan yaralılardan bir kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Halen tedavisine devam edilen yedi hastadan ikisinin durumu ağır denildi.

'Sakin ama tetikte' kalın

İnsanlardan sakin ama tetikte kalmaları ve bölgeden uzak durmalarını isteyen güvenlik güçleri, "Neler olduğunu tespit etmek için çalışmalar halen devam ediyor bu sebeple olayın bir terör eylemi olup olmadığı hakkında bir açıklama yapmak uygun olmayacaktır" denildi.

West Midland belediye başkanı Andy Street'e göre saldırılar arasında bir bağlantı var, ancak herhangi bir şüphelinin tespit edilip edilmediği veya tutuklanıp tutuklanmadığı hala belirsiz. Polis kısa süre sonra bir basın toplantısı düzenleyecek.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6