banner180

Bir hafta sonra baba olacaktı, gurbetçi genç intihar etti

İngiltere’de yaşayan Adanalı gurbetçi Deniz Erkal kendisini yatak odasındaki gardırobun içinde, bornozunun kuşağıyla astı.

Bir hafta sonra baba olacaktı, gurbetçi genç intihar etti

İngiltere’nin kuzeyindeki Rotherham’da, hamile olan İngiliz kız arkadaşıyla aynı evde yaşayan Deniz, gece geç saatlerde kendisini yatak odasındaki gardırobun içinde, bornozunun kuşağıyla astı.

Baba Mahmut Erkal, yaptığı açıklamada, oğlunun kız arkadaşının alt kattaki odada oyun oynadığını ve hiçbir şey duymadığını söyleyerek yaşadıklarını şöyle aktardı: “Oyunu bitirdim, yukarıya yatmaya çıktım, üst katta yatak odasında, gardıropta onu asılı halde buldum. Bir anda aklım gitti, ona yardım etmem gerektiğini düşündüm.

Ambulans görevlileri kalbini tekrar çalıştırdı
Aklıma makas geldi, gittim makası aldım. Makasla bağı kesip, aşağı indirdim.” 18 yaşlarındaki kız arkadaşının, daha sonra ambulansı aradığını anlatan acılı baba, oğlunun duran kalbini ambulans görevlilerinin tekrar çalıştırdığını, ancak hastanedeki yaşam mücadelesini kaybettiğini belirtti.

Bir hafta sonra baba olacaktı
Mahmut Erkal “Eve döndükten 48 saat sonra doktorlar bize, ‘Vücut oksijen alıyor, kabul ediyor’ dediler. Biz de sevindik, ‘Bir umut’ dedik ama 72 saat beklediler yeniden MR çektiler. Sonra beyin oksijensiz kaldığı için ‘Yaşaması çok zor’ dediler. Beyni 18 dakika oksijensiz kalmış, yüzde 100 hasar almış. Bir ümit bekledik, beyin ölümü gerçekleşmiş” dedi. Bir hafta sonra baba olması beklenen Deniz Erkal’ın intiharı çevrede yaşayan vatandaşlarımızı derin üzüntüye boğdu.

Hürriyet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6