Biden, geleceğin en büyük sorunu olan: İklim kriziyle mücadele edecek ekibini açıkladı

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) başkanlığına seçilen Joe Biden, yeni kabinesinde iklim kriziyle mücadele edecek ekibini açıkladı.

Biden, geleceğin en büyük sorunu olan: İklim kriziyle mücadele edecek ekibini açıkladı

Biden yaptığı duyuruda, Enerji Bakanlığına eski Michigan Valisi Jennifer Granholm'ü, ABD Çevre Koruma Ajansının (EPA) başına da North Carolina eyaletinin çevre departmanından Michael Regan'ı getireceğini belirtti.

Senato’da da oylanması durumunda Regan, ülkede EPA başkanlığına getirilen ilk siyahi olacak.

'Harcanacak vaktimiz yok'

Seçimini açıklarken gazetecilere verdiği demeçte, "Harcanacak vaktimiz yok" ifadelerini kullanan Biden ayrıca Beyaz Saray Çevre Kalitesi Konseyi başkanlığına Brenda Mallory’yi, Ulusal Çevre Danışmanlığına eski EPA Başkanı Gina McCarthy'i ve Ulusal Çevre Danışmanlığı yardımcılığına da kendisine uzun zamandır danışmanlık yapan Pakistan kökenli Ali Zaidi’yi getireceğini açıkladı.

Yeni kabinesinin kaliteli ve tecrübeli üyelerden oluştuğunu söyleyen Biden, "Bugün, hükümetimin zamanımızın varoluşsal tehdidi olan iklim değişikliği ile mücadele planına liderlik edecek bir ekibi duyurmaktan mutluluk duyuyorum." ifadelerini kullandı.

Biden daha önce de Paris iklim anlaşmasının önde gelen mimarlarından biri olan John Kerry'yi İklim Değişikliği Özel Temsilcisi olarak atamıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6