Bebekleri buz gibi havada uyutuyorlardı! Gerçek yıllar sonra ortay çıktı

Sovyetler Birliği’nin 1958’li yıllarda bebeklere yönelik yaptıkları akıl almaz uygulama sosyal medyada yeniden gündem oldu. Yapılan uygulamada bebeklerin bağışıklık sistemlerinin güçlenmesi için soğuk havada uyutuluyordu. Bazı karelerin tekrardan sosyal medyada viral olmasının ardından yapılan uygulamanın nedeni merak konusu oldu.

Bebekleri buz gibi havada uyutuyorlardı! Gerçek yıllar sonra ortay çıktı

Bebeklere uyguladıkları ilginç yöntemle yıllardır tartışılan Sovyetler Birliği bir kez daha gündem oldu. Bazı görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından, uygulama merak konusu oldu. Binlerce sosyal medya kullanıcısı yorum yaptı.

FARKLI YÖNTEMLER DENEDİLER 
Yılın büyük bir kısmını kış olarak geçiren Sovyetler Birliği, çocuklarının soğuya karşı dirençli olması ve bağışıklık sistemlerini güçlendirmek için farklı yöntemlere başvurdular.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİYOR 
Yaşanan sert kış için bilim adamlarına danışan yetkililer, bebeklerin bağışıklık sistemlerinin güçlü olması için soğukta uyutulmaları tavsiyesi aldıktan sonra bu yöntemi ailelerle paylaştı ve Sovyetler’de 1958’li yıllarda bu tür bir uygulama başlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2022, 14:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Soguk hava
Soguk hava - 8 ay Önce

Göteborg'da bir okulda da kreşteki çocuklar dışarda arabalarinda uyutuluyor. Çocuklar daha iyi uyuyor diye. Uyuyana kadar çocuklar ağliyor bayağı sonra uyuyorlar... Ailelerde bunu biliyorlar oyuzden de bebek arabalariyla geliyorlar. Tabiki cocuklar kışlık tulum ve ayakkabilarini giydiriyorlar ama her nekadar da giyselerde soğuk sonucta.

SIRADAKİ HABER

banner6