Batı medyası Frankfurt ayaklanmasını bir günde unutturdu!

Gezi olayları sırasında günlerce yayın yapıp, eylemleri gündemde tutan Batı medyası, Frankfurt'u bir günde unutturdu!

Batı medyası Frankfurt ayaklanmasını  bir günde unutturdu!

Avrupa Merkez Bankası'nın Almanya'nın Frankfurt kentindeki yeni merkezinin açılışı sebebiyle başlayan olaylar, Almanya'ya ağır kayıp verdi. Frankfurt, yangın yerine döndü. Olaylar sırasında 91'i güvenlik görevlisi, 290 kişi yaralandı, 350'e civarında gösterici gözaltına alındı. Her fırsatta Türkiye'ye demokrasi dersi vermeye çalışan Alman yönetimi polisin sert müdahalesine çanak tuttu. Gezi olayları sırasında Taksim'i, Kobani olayları sırasında Diyarbakır'ı mesken tutan Alman siyasetçiler, Frankfurt'un 'Roth'asını bulamadı. Kanlı eylemler, Gezi'de Taksim'den haftalarca canlı yayın yapan Batı medyasının radarına girmeyi başaramadı! Türkçe "Boyun eğme" diye başlık atan Alman medyası, Franfurt'takiler için "vahşi şiddet" nitelendirmesinde bulundu.

Gezi'yi gündemde tutmak için yırtınan Batı medyasının Frankfurt yayınları ise sadece bir gün sürdü.

PROF. DEVRAN: DIŞ PARMAK DEŞİFRE OLDU

Avrupa'nın bu çifte standardına dikkat çeken Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi eski dekanı Siyasal İletişim Uzmanı Prof. Dr. Yusuf Devran, Frankfurt olaylarıyla dış güçlerin Gezi'deki parmağının ortaya çıktığını söyledi.

Prof. Dr. Devran, şöyle dedi: "Gezi Parkı eylemlerinin AK Parti hükümetini yıkmaya yönelik darbe girişiminin bir türevi olduğunu o tarihlerde söylemiştik. AK Parti sayesinde ülkemizin istikrarına kavuşmasını ve küresel ölçekteki en güçlü birkaç ülkenin arasında Türkiye'nin de yer almasını hazmedemeyen dış mihraklar, Gezi Parkı eylemleri gibi senaryolarla ülkemizi kaosa sürüklemek istediler. Dış güçlerin Türkiye'deki işbirlikçilerinin arasında "paralel yapı" olarak bilinen mihraklar da bulunmaktaydı. Ama milletimiz tüm bu çirkin hesapları boşa çıkardı. İlahi adalete bakın ki, o tarihlerde Türkiye'yi en fazla ve en üst düzeyde eleştiren Almanya, bu günlerde yangın yerine döndü. Almanya'daki iç kargaşanın ve direnişin gerçekten haklı nedenleri var. Güvenlik güçleri Alman halkına karşı işgal kuvvetlerinin askerleri gibi davranıyor. Yüzlerce eylemci yaralı. Almanya adeta Gestapo dönemini yaşıyor. O günlerde, Gezi eylemcilerini kahraman ilan eden Alman yetkililer ve medya mensupları, Alman halkının haklı direnişçilerini neredeyse terörist ilan etti. Bunları tüm dünyaya kaos ve kargaşa oluşturan kişiler olarak göstermeye çalışıyorlar. Umut ediyoruz ki Almanya, bundan sonra kendi işine bakar ve Türkiye'nin iç işlerine karışmaktan vaz geçer. Tek ve çok önemli isteğimiz vatandaşlarımızın bu olaylardan gerekli dersi çıkarması ve uyanık olmasıdır."

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2015, 10:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa Kemal
mustafa Kemal - 9 yıl Önce

dünyada medyayı elinde tutan bir güç var bu güç yahudiler başta olmak üzere ingiltere ve abd kaynaklıdır, gezi olaylarındaki gibi istedikleri zaman istedikleri şeyi abartarak medyaya sunabilirler, işlerine gelmeyen kapitalist sermayeye tehdit olabilecek şeyleri ise hemen arama motorlarından sosyal medyadan ve tv den çekerek örtpas edebilirler, böylelikle pireyi deve deveyi pire yapabilecek güçleri vardır ama biz halk olarak herşeyin farkındayız rahat olun.

fatih mehmet osmanlıoğlu
fatih mehmet osmanlıoğlu - 9 yıl Önce

ah bu alman medyası ne kadar gülünçler, taksim gezi parkından günlerce naklen yayın yapanlar şimdi olaylar kendi ülkesinde olunca dut yemiş bülbüle döndü, gezi olaylarının mimarları da onlar da hadi neyse... gün gelir hesap döner...

Esra
Esra - 9 yıl Önce

Bu olay bana geziyi anımsattı, ama gezide haklı bir gerekçe yoktu. burada ise %99 haklı sebepler var ...

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6