banner114

Barcelona'da terör saldırısında ölü sayısı 13 yükseldi

banner54

İspanya'nın Barcelona şehrinde beyaz bir minibüs kalabalığın arasına daldı. İspanya yerel basını 13 kişinin hayatını kaybettiğini, en az 20 kişinin ise yaralandığını açıkladı.

Barcelona'da terör saldırısında ölü sayısı  13 yükseldi

 

Saldırının ardından kaçan ve silahlı oldukları bildirilen iki saldırgan bir restoranı bastı. Polis, saldırganları yakalamak için operasyon başlattığını duyurdu.Barcelona polisi, minibüslü terör saldırısının şüphelisi olan şahsın bir barda köşeye sıkıştırıldığını duyurdu.

19:46- YEREL BASIN: ÖLÜ SAYISI 13'E YÜKSELDİ

İspanya’nın  şehrinde bir minibüs kalabalığın arasında daldı. Çok sayıda kişinin yaralandığı olayda minibüsü süren kişinin olay yerinden kaçtığını duyurdu. İspanyol polisi, olayın terör saldırısı olduğunu açıkladı. Olayda 2 ölü ve en az 20 yaralı bulunduğu belirtiliyor. İspanyol yerel basını oalyda 13 kişinin öldüğünü açıkladı. Polis, saldırganın olay yerine yakın bir barda çevrelendiğini açıkladı.

19:36- SALDIRGAN KÖŞEYE SIKIŞTIRILDI

Barcelona polisi, minibüslü terör saldırısının şüphelisi olan şahsın bir barda köşeye sıkıştırıldığını duyurdu.

Barcelona'nın Las Ramblas bölgesinde minibüsle kalabalığın arasına dalan ve iki kişi oldukları bildirilen teröristler, saldırının ardından araçtan inerek olay yerine yakın bir bölgede bulunan restoranı bastı. Polis, teröristleri yakalamak için operasyon başlattı. Operasyona helikoperle destek sağlanıyor.

TÜRK RESTORANI

Öte yandan Resmi Katalan televizyonu, ayrıca, silahlı birkaç kişinin  Las Ramblas'taki Bar Luna de Estambul isimli bir Türk restoranına girdiğini ve  kendilerini içeriye kapattıklarını aktardıYOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ 

Barcelona'daki metro ve tren istasyonları kapatıldı. Bölgede yoğun güvenlik önlemi alındı. Barcelona polisi, sürekli olarak vatandaşların olay yerinden uzak durması yönünde anonslar yapıyor.

2 ÖLÜ, EN AZ 20 YARALI

İspanya basını en az 2 kişinin hayatını kaybettiğini, en az 20 kişinin ise yaralandığını açıkladı.

İlk yardım ekipleri bölgeye sevk edildi. Olaya helikoperle destek sağlanıyor. 

Barcelona'daki metro ve tren istasyonları kapatıldı. Bölgede yoğun güvenlik önlemi alındı. Barcelona polisi, sürekli olarak vatandaşların olay yerinden uzak durması yönünde anonslar yapıyor.

SİLAHLI İKİ SALDIRGAN RESTORANI BASTI! OPERASYON BAŞLATILDI

Yayalara çarptıktan sonra araçtan inerek kaçan silahlı iki saldırgan olay yerinin yakınındaki bir restoranı bastı. Saldırganları yakalamak için operasyon başlatan polis, restoran önünde pozisyon alıyor.

İSPANYA BAŞBAKANI'NDAN İLK AÇIKLAMA

İspanya Başbakanı Mariano Rajoy yaptığı açıklamada “İlk önceliğimiz yaralıların durumu. Yaralılarla ilgili gerekli inceleme yapılacak. “ dedi. 

YÜZ KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Temmuz 2016'dan bu yana Avrupa çapında bir dizi  saldırıda araç kullanıldı. Nice, Berlin, Londra ve Stockholm'de 100 kişinin ölümüne neden oldu.

İspanya'da meydana gelen en ölümcül saldırı, Mart 2004'te gerçekleşti. Teröristler Madrid banliyö istasyonuna bomba yerleştirdiler, 191 kişiyi öldürdüler ve 1800'den fazla kişi yaralandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2017, 20:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner6