banner198

Arnavutluk'ta 6.4 büyüklüğünde deprem: En az 13 ölü

Arnavutluk'u sarsan 6.4 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 13'e yükseldi. 600'e yakın kişi de yaralandı.

Arnavutluk'ta 6.4 büyüklüğünde deprem: En az 13 ölü

Yerel saatle 04.00 civarında yaşanan ve merkez üssü Dıraç kentine bağlı Şayak'ın 6 mil kuzeybatısı olan deprem, yerin 10 kilometre derinliğinde meydana geldi. Sarsıntı komşu ülkelerde de hissedildi.

Ölenler arasında, Kurbin kentinde panik halinde evinin balkonundan atlayan bir kişi bulunuyor. Halen enkaz alında kurtarılmayı bekleyenler olduğundan ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

Deprem sonrası başkent Tiran'a 40 km uzaklıktaki Dıraç'ta ve çevresinde bazı binalar yıkıldı, bölgede ağır hasarlar oluştu.

En az 300 güvenlik personeli arama kurtarma çalışmaları için afet bölgesine sevk edildi. Artçı sarsıntılar da devam ediyor. Afet nedeniyle eğitime ara verildi.

Bir ayda ikinci kez yaşanan deprem sonrası çok sayıda kişi evlerini terk ederek dışarıdaki bekleyişini sürdürüyor. Eylül ayında, 'son 30 yılın en büyük depremi' olarak o tarihte kayıtlara geçen 5.6 büyüklüğündeki depremde de 70 kişi yaralanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2019, 19:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6