banner198

Amerikalı komplo teoristleri, polisin vurulma videosuna ''düzmece'' dedi

Amerikalı Komplo Teoristleri tarafından, Dün Paris’te meydana gelen silahlı saldırının ardından yayınlanan videoların sahte ve düzmece olduğu iddia edildi. Sahte olduğunu iddia edilen video haberini, Amerika'nın ünlü LiveLeak haber sitesi yayınladı.

Amerikalı komplo teoristleri, polisin vurulma videosuna ''düzmece'' dedi

 Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo’nun Paris’teki merkezine düzenlenen ve 12 kişinin ölümüyle sonuçlanan silahlı saldırının ardından medyada kullanılan görüntüler üzerinden komplo teorileri üretilmeye başlandı.

YERDE YATAN POLİS MONTAJ İDDİASI

İnternet üzerinde başlayan tartışmalarda ve ingilizce anlatımlarda ilk olarak yerde yaralı olarak yattığı sırada teröristler tarafından vurulan polis memurunun görüntülerinin montaj olduğu iddia edildi.

Görüntülerde ateş edildiği esnada yerde yatan polisin kurşuna fiziksel bir tepki vermediği ve vurulma anında kan sıçramadığına dikkat çekildi.

ÇATIDAKİ YELEKLİ ADAM MUAMMASI

France 24 kanalı tarafından yayınlanan ve Charlie Hedbo’ya yakın bir binanın çatısından çekildiği söylenen görüntülerde ise çatıda kurşun geçirmez yelek giymiş bir adam göze çarpıyor. Yine aynı görüntülerde üç polisin sokaktan koşarak uzaklaştığı ve töröristerin tersi yönündeki sokağa saptıkları görülüyor. Biraz sonra polislerin arka tarafından ortaya çıkan 2 terörist ise soakağa ateş açıyor.

Amerika'nın ünlü LiveLeak haber sitesinden orjinal linki

Bu haber 1,555 kez okundu.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2015, 18:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6