Amerika'da 50 Kişinin Öldüğü Saldırıyı IŞİD üstlendi

ABD Başkanı; gay bara düzenlenen saldırının, ABD tarihine en büyük katliam olarak geçtiğini söyledi.

Amerika'da 50 Kişinin Öldüğü Saldırıyı IŞİD üstlendi
 ABD'nin Florida eyaletinin Orlando kentinde eşcinsellerin gittiği gece kulübüne düzenlenen saldırıda en az 50 kişi öldü, 53 kişi de yaralandı.

SALDIRIYI IŞİD ÜSTLENDİ

Saldırıyı terör örgütü IŞİD üstlenirken ABD Başkanı Barack Obama, saldırıya ilişkin açıklama yapmak üzere kameralar karşısına geçti.

"ORLANDO'NUN YANINDA OLACAĞIZ"

"FBI, saldırıyı bir terör saldırısı olarak soruşturmaktadır" diyen Obama, şunları söyledi: "Her türlü çabanın gösterilmesi için terör bağlantısı varsa ortaya çıkarılması emrini verdim. Bu Amerika'nın herhangi bir yerinde gerçekleşebilirdi. Orlando'nun yanında olacağız. Güvenlik güçlerimiz her gün hayatlarını tehlikeye atarak bu fedekarlıkları yapıyor. Bu tüm Amerika ve eşcinsel toplum için üzücü bir gün. Burada saldırgan insanların dostlarıyla bir araya gelmeyi seçtiği bir gece kulübüne saldırdı. Burası sadce bir gece kulübü değil bir dayanışma merkeziydi. Bu saldırı kim olursa olsun, etnik kimliği, cinsel tercihi, dini ne olursa olsun terörün tüm halkı hedef aldığını bize göstermiştir."

BİREYSEL SİLAH SATIŞI

Bireysel silah satışına yönelik kontrollerin artırılması gerektiğini işaret eden Obama, "Bu olay bir saldırganın, okulda olsun ya da bir tapınak olsun ya da gece kulübünde olsun buradaki insanları katledebilmek için silah almasının ne kadar kolay olduğunu bir kez daha göstermiştir. Bu konuda engelleyici bir karar almamak hiçbir şey yapmamakla şe değerdir" ifadesini kullandı.

ABD TARİHİNDEKİ EN BÜYÜK KATLİAM

Obama, saldırının ABD tarihindeki en büyük katliam olarak tarihe geçtiğini de söyledi.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2016, 03:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6